Piłka Nożna Klasa A 1993/1994 grupa Sosnowiec
Z WikiZagłębie
Piłka Nożna Klasa A 1993/1994 grupa Sosnowiec
- Awans do Klasy Okręgowej Katowice wywalczył CKS II Czeladź. Spadek do Klasy B Sosnowiec: Unia Strzemieszyce. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
- Od sezonu 1993/1994 Stal Poręba gra pod nazwą MKS (Miejski Klub Sportowy) Poręba.
- "Wiadomości Zagłębia" w końcowej tabeli podały błędny bilans bramkowy Błyskawicy Preczów mianowicie "42-45". Błąd wziął się z doliczenia po meczu 18 kolejki Błyskawica Preczów - Iskra Psary 1-1 - taki wynik podały "Wiadomości Zagłębia" - bramek dla Błyskawicy jako wynik 2-2, a dla Iskry dodano prawidłowo bramki jako wynik 1-1.
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CKS II Czeladź (A) | 26 | 47 | 22 | 2 | 3 | 86 | 17 |
2 | Budowlani Ogrodzieniec | 26 | 45 | 20 | 5 | 1 | 81 | 26 |
3 | Polonia Sosnowiec | 26 | 27 | 10 | 7 | 9 | 55 | 43 |
4 | AKS Niwka II Sosnowiec | 26 | 27 | 13 | 1 | 12 | 66 | 61 |
5 | Błyskawica Preczów | 26 | 26 | 10 | 6 | 10 | 41 | 44 |
6 | MKS Poręba | 26 | 26 | 9 | 8 | 9 | 39 | 39 |
7 | Zew Kazimierz | 26 | 25 | 8 | 9 | 9 | 38 | 51 |
8 | Błękitni Sarnów | 26 | 23 | 9 | 5 | 12 | 38 | 51 |
9 | Zagłębianka Dąbrowa Górnicza | 26 | 23 | 7 | 9 | 10 | 47 | 55 |
10 | Łazowianka Łazy | 26 | 23 | 9 | 5 | 12 | 42 | 52 |
11 | Górnik II Wojkowice | 26 | 22 | 10 | 2 | 14 | 41 | 46 |
12 | Iskra Psary | 26 | 18 | 7 | 4 | 15 | 33 | 61 |
13 | RKS II Grodziec | 26 | 16 | 7 | 2 | 17 | 38 | 57 |
14 | Unia Strzemieszyce (S) | 26 | 16 | 6 | 4 | 16 | 38 | 80 |
M-ce | Nazwa klubu | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CKS II Czeladź | - | 4-1 | 2-0 | 2-1 | 3-0 | 1-0 | 1-1 | 4-0 | 6-1 | 5-0 | 6-2 | 3-0 w.o. | 2-1 | 4-0 |
2 | Budowlani Ogrodzieniec | 1-1 | - | 5-1 | 7-2 | 5-1 | 1-1 | 2-0 | 8-0 | 3-2 | 3-1 | 3-1 | 1-0 | 4-1 | 5-0 |
3 | Polonia Sosnowiec | 0-1 | 0-1 | - | 0-1 | 2-2 | 4-1 | 2-2 | 0-0 | 1-1 | 0-0 | 4-0 | 1-0 | 3-4 | 7-3 |
4 | AKS Niwka II Sosnowiec | 2-4 | 1-6 | 0-3 | - | 3-6 | 4-2 | 1-3 | 4-0 | 3-1 | 2-0 | 4-0 | 10-1 | 1-0 | 5-0 |
5 | Błyskawica Preczów | 1-9 | 0-1 | 0-2 | 6-1 | - | 2-0 | 3-2 | 0-2 | 1-1 | 1-0 | 0-1 | 1-1 | 1-0 | 6-0 |
6 | MKS Poręba | 0-0 | 1-1 | 2-3 | 1-4 | 0-0 | - | 5-0 | 3-1 | 0-3 | 3-2 | 1-0 | 1-1 | 1-1 | 3-0 |
7 | Zew Kazimierz | 3-7 | 2-2 | 2-0 | 2-2 | 0-0 | 0-1 | - | 4-1 | 2-1 | 1-1 | 1-1 | 3-1 | 1-0 | 0-3 w.o. |
8 | Błękitni Sarnów | 0-2 | 0-0 | 1-3 | 1-0 | 0-0 | 3-2 | 3-0 w.o. | - | 2-0 | 0-4 | 3-1 | 4-1 | 8-2 | 2-3 |
9 | Zagłębianka Dąbrowa Górnicza | 0-2 | 1-4 | 5-5 | 2-3 | 3-1 | 0-0 | 3-3 | 2-2 | - | 4-1 | 1-1 | 4-1 | 1-0 | 1-1 |
10 | Łazowianka Łazy | 0-5 | 2-5 | 3-2 | 2-3 | 0-3 | 2-2 | 1-1 | 0-1 | 2-2 | - | 2-1 | 4-2 | 1-0 | 6-1 |
11 | Górnik II Wojkowice | 2-1 | 0-2 | 1-3 | 4-1 | 5-1 | 1-2 | 1-2 | 2-1 | 3-1 | 1-0 | - | 5-1 | 3-1 | 3-0 |
12 | Iskra Psary | 0-1 | 0-2 | 3-2 | 4-3 | 1-2 | 1-4 | 0-1 | 2-1 | 4-0 | 1-3 | 1-0 | - | 2-1 | 1-1 |
13 | RKS II Grodziec | 0-4 | 2-5 | 3-3 | 2-0 | 0-3 w.o. | 1-2 | 6-0 | 2-0 | 1-3 | 2-3 | 2-1 | 1-2 | - | 2-1 |
14 | Unia Strzemieszyce | 1-6 | 2-3 | 0-4 | 2-5 | 2-0 | 3-1 | 3-2 | 2-2 | 3-4 | 1-2 | 2-1 | 2-2 | 2-3 | - |
- Suma punktów 364
- Suma bramek strzelonych 683
- Suma bramek straconych 683
WYNIKI
RUNDA JESIENNA
- I kol. - 15.08.1993 r.
- AKS Niwka II Sosnowiec – Stal Poręba 4-2 (3-0)
- Polonia Sosnowiec – RKS II Grodziec 3-4
- Iskra Psary – Zew Kazimierz 0-1
- Unia Strzemieszyce – Górnik II Wojkowice 2-1
- Błękitni Sarnów – Budowlani Ogrodzieniec 0-0
- Zagłębianka Dąbrowa Górnicza – CKS II Czeladź 0-2
- Łazowianka Łazy – Błyskawica Preczów 0-3
- II kol. - 22.08.1993 r.,
- Łazowianka Łazy - AKS Niwka II Sosnowiec 2-3
- Błyskawica Preczów - Zagłębianka Dąbrowa Górnicza 1-1
- CKS II Czeladź - Błękitni Sarnów 4-0
- Budowlani Ogrodzieniec - Unia Strzemieszyce 5-0 (3-0)
- Górnik II Wojkowice - Iskra Psary 5-1
- Zew Kazimierz - Polonia Sosnowiec 2-0
- RKS II Grodziec - Stal Poręba 1-2 (1-1)
- III kol. - 29.08.1993 r.
- AKS Niwka II Sosnowiec - RKS II Grodziec 1-0
- Stal Poręba - Zew Kazimierz 5-0 (0-0)
- Polonia Sosnowiec - Górnik II Wojkowice 4-0
- Iskra Psary - Budowlani Ogrodzieniec 0-2 (0-0)
- Błękitni Sarnów - Błyskawica Preczów 0-0
- Unia Strzemieszyce - CKS II Czeladź 1-6
- Zagłębianka Dąbrowa Górnicza - Łazowianka Łazy 4-1 (3-0)
- IV kol. - 5.09.1993 r.
- CKS II Czeladź - Iskra Psary 3-0 w.o. (Iskra nie przyjechała na mecz)
- Błyskawica Preczów - Unia Strzemieszyce 6-0
- Zagłębianka Dąbrowa Górnicza - AKS Niwka II Sosnowiec 2-3
- Zew Kazimierz - RKS II Grodziec 1-0
- Górnik II Wojkowice - Stal Poręba 1-2 (0-0)
- Budowlani Ogrodzieniec - Polonia Sosnowiec 5-1 (2-0)
- Łazowianka Łazy - Błękitni Sarnów 0-1 (0-0)
- V kol. - 12.09.1993 r.
- Polonia Sosnowiec - CKS II Czeladź 0-1
- RKS II Grodziec - Górnik II Wojkowice 2-1
- Stal Poręba - Budowlani Ogrodzieniec 1-1 (1-1)
- AKS Niwka II Sosnowiec - Zew Kazimierz 1-3
- Błękitni Sarnów - Zagłębianka Dąbrowa Górnicza 2-0
- Iskra Psary - Błyskawica Preczów 1-2
- Unia Strzemieszyce - Łazowianka Łazy 1-2 (0-2)
- VI kol. - 18.09.1993 r.
- Łazowianka Łazy - Iskra Psary 4-2 (2-2)
- CKS II Czeladź - Stal Poręba 1-0 (0-0)
- Budowlani Ogrodzieniec - RKS II Grodziec 4-1 (3-0)
- Błyskawica Preczów - Polonia Sosnowiec 0-2
- Zagłębianka Dąbrowa Górnicza - Unia Strzemieszyce 1-1
- Błękitni Sarnów - AKS Niwka II Sosnowiec 1-0
- Górnik II Wojkowice - Zew Kazimierz 1-2
- VII kol. - 26.09.1993 r.
- AKS Niwka II Sosnowiec - Górnik II Wojkowice 4-0
- Iskra Psary - Zagłębianka Dąbrowa Górnicza 4-0
- Zew Kazimierz - Budowlani Ogrodzieniec 2-2 (1-1)
- Unia Strzemieszyce - Błękitni Sarnów 2-2
- Polonia Sosnowiec - Łazowianka Łazy 0-0
- RKS II Grodziec - CKS II Czeladź 0-4
- Stal Poręba - Błyskawica Preczów 0-0
- VIII kol. - 3.10.1993 r.
- Łazowianka Łazy - Stal Poręba 2-2 (1-1)
- CKS II Czeladź - Zew Kazimierz 1-1
- Zagłębianka Dąbrowa Górnicza - Polonia Sosnowiec 5-5
- Unia Strzemieszyce - AKS Niwka II Sosnowiec 2-5
- Błyskawica Preczów - RKS II Grodziec 1-0
- Błękitni Sarnów - Iskra Psary 1-1
- Budowlani Ogrodzieniec - Górnik II Wojkowice 3-1 (2-0)
- IX kol. - 10.10.1993 r.
- Polonia Sosnowiec - Błękitni Sarnów 0-0
- Górnik II Wojkowice - CKS II Czeladź 2-1
- Iskra Psary - Unia Strzemieszyce 1-1
- Zew Kazimierz - Błyskawica Preczów 0-0
- Stal Poręba - Zagłębianka Dąbrowa Górnicza 0-3 (0-1)
- AKS Niwka II Sosnowiec - Budowlani Ogrodzieniec 1-6 (0-3)
- RKS II Grodziec - Łazowianka Łazy 2-3 (1-1)
- X kol. - 17.10.1993 r.
- Zagłębianka Dąbrowa Górnicza - RKS II Grodziec 1-0
- CKS II Czeladź - Budowlani Ogrodzieniec 4-1 (2-0)
- Łazowianka Łazy - Zew Kazimierz 1-1 (1-1)
- Unia Strzemieszyce - Polonia Sosnowiec 0-4
- Iskra Psary - AKS Niwka II Sosnowiec 4-3
- Błękitni Sarnów - Stal Poręba 3-2
- Błyskawica Preczów - Górnik II Wojkowice 0-1
- XI kol. - 24.10.1993 r.
- Polonia Sosnowiec - Iskra Psary 1-0
- AKS Niwka II Sosnowiec - CKS II Czeladź 2-4
- Budowlani Ogrodzieniec – Błyskawica Preczów 5-1
- Górnik II Wojkowice - Łazowianka Łazy 1-0
- Zew Kazimierz - Zagłębianka Dąbrowa Górnicza 2-1
- Stal Poręba - Unia Strzemieszyce 3-0
- RKS II Grodziec - Błękitni Sarnów 2-0 (Mecz przerwany w 82 minucie, ponieważ kibic Błękitnych czynnie znieważył sędziego liniowego. Utrzymano wynik z boiska.)
- XII kol. - 31.10.1993 r.
- Polonia Sosnowiec - AKS Niwka II Sosnowiec 0-1
- Iskra Psary - Stal Poręba 1-4
- Unia Strzemieszyce - RKS II Grodziec 2-3
- Błękitni Sarnów - Zew Kazimierz 3-0 w.o. (mecz zweryfikowany jako walkower dla Błękitnych z uwagi na grę w drużynie Zewu nieuprawnionego zawodnika, na boisku 0-2)
- Łazowianka Łazy - Budowlani Ogrodzieniec 2-5
- Błyskawica Preczów - CKS II Czeladź 1-9
- Zagłębianka Dąbrowa Górnicza - Górnik II Wojkowice 1-1
- XIII kol. - 7.11.1993 r.
- AKS Niwka II Sosnowiec - Błyskawica Preczów 3-6
- CKS II Czeladź - Łazowianka Łazy 5-0
- Budowlani Ogrodzieniec - Zagłębianka Dąbrowa Górnicza 3-2
- Górnik II Wojkowice - Błękitni Sarnów 2-1
- Zew Kazimierz - Unia Strzemieszyce 0-3 w.o. (mecz zweryfikowany jako walkower dla Unii z uwagi na grę w drużynie Zewu nieuprawnionego zawodnika, na boisku 3-1)
- RKS II Grodziec - Iskra Psary 1-2
- Stal Poręba - Polonia Sosnowiec 2-3
RUNDA WIOSENNA
- XIV kol. - 2.04.1994 r.
- Stal Poręba - AKS Niwka II Sosnowiec 1–4 (1-1)
- RKS II Grodziec - Polonia Sosnowiec 3–3 (3.05.1994 r. - w pierwotnym terminie odwołany z uwagi na złe warunki atmosferycze)
- Zew Kazimierz - Iskra Psary 3–1
- Górnik II Wojkowice - Unia Strzemieszyce 3–0
- Budowlani Ogrodzieniec - Błękitni Sarnów 8–0 (3-0)
- CKS II Czeladź - Zagłębianka Dąbrowa Górnicza 6–1
- Błyskawica Preczów - Łazowianka Łazy 1–0
- XV kol. - 10.04.1994 r.,
- AKS Niwka II Sosnowiec - Łazowianka Łazy 2-0 (3.05.1994 r. - w pierwotnym terminie odwołany z uwagi na złe warunki atmosferycze)
- Zagłębianka Dąbrowa Górnicza - Błyskawica Preczów 3-1
- Błękitni Sarnów - CKS II Czeladź 0-2
- Unia Strzemieszyce - Budowlani Ogrodzieniec 2-3 (1-1)
- Iskra Psary - Górnik II Wojkowice 1-0
- Polonia Sosnowiec - Zew Kazimierz 2-2
- Stal Poręba - RKS II Grodziec 1-1
/ciąg dalszy w przygotowaniu/
Bibliografia (źródła):
- "Wiadomości Zagłębia", lata 1993-1994
- "Gazeta Zawierciańska", lata 1993-1994