Piłka nożna Klasa Okręgowa seria B, Grupa I (Katowice) - Sezon 1990/1991: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
Nie podano opisu zmian |
mNie podano opisu zmian |
||
(Nie pokazano 2 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Ze względu na reorganizację rozgrywek i utworzenie od sezonu 1991/1992 czterech równorzędnych grup Klasy Okręgowej zamiast dotychczasowych dwóch grup Klasy Okręgowej serii "A" i dwóch grup Klasy Okręgowej serii "B" w przyszłym sezonie w nowej Klasie Okręgowej wystąpią zespoły z miejsc 1-14, a do Klasy "A" został zdegradowany Przebój Wolbrom. Przed sezonem z rozgrywek wycofał się Górnik Sosnowiec, stąd nieparzysta liczba drużyn. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. W przypadku równej ilości punktów o wyższym miejscu decydował bilans bezpośrednich spotkań. | '''Piłka nożna Klasa Okręgowa seria B, Grupa I (Katowice) - Sezon 1990/1991''' | ||
* Ze względu na reorganizację rozgrywek i utworzenie od sezonu 1991/1992 czterech równorzędnych grup Klasy Okręgowej zamiast dotychczasowych dwóch grup Klasy Okręgowej serii "A" i dwóch grup Klasy Okręgowej serii "B" w przyszłym sezonie w nowej Klasie Okręgowej wystąpią zespoły z miejsc 1-14, a do Klasy "A" został zdegradowany Przebój Wolbrom. Przed sezonem z rozgrywek wycofał się [[Górnik Sosnowiec (Zagórze)|Górnik Sosnowiec]], stąd nieparzysta liczba drużyn. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. W przypadku równej ilości punktów o wyższym miejscu decydował bilans bezpośrednich spotkań. | |||
* W "Sporcie Śląskim" w nr 13/91 w opublikowanej końcowej tabeli błędnie podano strzelone i stracone bramki kilku drużyn. Siemianowiczance podano 52-29 zamiast prawidłowo 51-29, LKS Bestwina podano 32-34 zamiast prawidłowo 33-35, Przebojowi Wolbrom podano 20-84 zamiast prawidłowo 20-83. | |||
==TABELA KOŃCOWA== | ==TABELA KOŃCOWA== | ||
Linia 29: | Linia 33: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Polonia II Bytom]] | | ALIGN=LEFT|[[Polonia Bytom|Polonia II Bytom]] | ||
| ALIGN=center|28 | | ALIGN=center|28 | ||
| ALIGN=center|42 | | ALIGN=center|42 | ||
Linia 47: | Linia 51: | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|51 | | ALIGN=center|51 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|29 | ||
|- | |- | ||
Linia 91: | Linia 95: | ||
| ALIGN=center|11 | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center|55 | | ALIGN=center|55 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|42 | ||
|- | |- | ||
Linia 113: | Linia 117: | ||
| ALIGN=center|12 | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|43 | | ALIGN=center|43 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|34 | ||
|- | |- | ||
Linia 181: | Linia 185: | ||
| ALIGN=center|83 | | ALIGN=center|83 | ||
|} | |} | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=4%|1 | |||
! WIDTH=4%|2 | |||
! WIDTH=4%|3 | |||
! WIDTH=4%|4 | |||
! WIDTH=4%|5 | |||
! WIDTH=4%|6 | |||
! WIDTH=4%|7 | |||
! WIDTH=4%|8 | |||
! WIDTH=4%|9 | |||
! WIDTH=4%|10 | |||
! WIDTH=4%|11 | |||
! WIDTH=4%|12 | |||
! WIDTH=4%|13 | |||
! WIDTH=4%|14 | |||
! WIDTH=4%|15 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Fablok Chrzanów]] | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|4-1 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|5-0 | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|6-0 | |||
| ALIGN=center|11-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Polonia Bytom|Polonia II Bytom]] | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|4-0 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|5-0 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie]] | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|4-1 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|4-2 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|4-1 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|7-1 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Lędziny]] | |||
| ALIGN=center|2-3 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|3-3 | |||
| ALIGN=center|4-2 | |||
| ALIGN=center|3-2 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|7-2 | |||
| ALIGN=center|5-0 | |||
| ALIGN=center|6-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | |||
| ALIGN=center|1-3 | |||
| ALIGN=center|4-3 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|4-3 | |||
| ALIGN=center|3-2 | |||
| ALIGN=center|5-2 | |||
| ALIGN=center|7-1 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|5-2 | |||
| ALIGN=center|3-2 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Rozbark Bytom|Rozbark II Bytom]] | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|1-5 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|5-4 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|1-3 | |||
| ALIGN=center|3-2 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|3-0 w.o. | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|2-5 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|6-2 | |||
| ALIGN=center|2-3 | |||
| ALIGN=center|3-2 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|8-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[LKS Bestwina]] | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|3-2 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
| ALIGN=center|3-0 w.o. | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|1-3 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Walcownia Czechowice-Dziedzice]] | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|0-3 | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|4-1 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|6-0 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zew Kazimierz|Górnik Kazimierz]] | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|3-2 | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|0-5 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|4-2 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Pilica Wierbka]] | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|0-3 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|4-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Przemsza Siewierz]] | |||
| ALIGN=center|0-3 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|5-3 | |||
| ALIGN=center|5-2 | |||
| ALIGN=center|3-4 | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
| ALIGN=center|1-3 | |||
| ALIGN=center|1-4 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|3-2 | |||
| ALIGN=center|5-1 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Victoria Jaworzno|Victoria II Jaworzno]] | |||
| ALIGN=center|0-3 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|1-5 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|1-4 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|3-2 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|4-3 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|6-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=LEFT|[[KS Olkusz]] | |||
| ALIGN=center|0-3 | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|2-5 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Przebój Wolbrom]] | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|1-3 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|1-3 | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|1-3 | |||
| ALIGN=center|0-3 | |||
| ALIGN=center|3-2 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|4-3 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
|} | |||
* Suma zdobytych punktów: 420 | |||
* Suma strzelonych bramek: 659 (w rundzie jesiennej 332) | |||
* Suma straconych bramek: 659 (w rundzie jesiennej 332) | |||
=WYNIKI= | |||
/w przygotowaniu/ | |||
=Bibliografia (źródła):= | |||
* "Trybuna Śląska", lata 1990-1991 | |||
* "Wiadomości Zagłębia", lata 1990-1991 | |||
* "Sport Śląski", rok 1991 - końcowa tabela "Sport Śląski" nr 13/91 |
Aktualna wersja na dzień 23:36, 24 wrz 2023
Piłka nożna Klasa Okręgowa seria B, Grupa I (Katowice) - Sezon 1990/1991
- Ze względu na reorganizację rozgrywek i utworzenie od sezonu 1991/1992 czterech równorzędnych grup Klasy Okręgowej zamiast dotychczasowych dwóch grup Klasy Okręgowej serii "A" i dwóch grup Klasy Okręgowej serii "B" w przyszłym sezonie w nowej Klasie Okręgowej wystąpią zespoły z miejsc 1-14, a do Klasy "A" został zdegradowany Przebój Wolbrom. Przed sezonem z rozgrywek wycofał się Górnik Sosnowiec, stąd nieparzysta liczba drużyn. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. W przypadku równej ilości punktów o wyższym miejscu decydował bilans bezpośrednich spotkań.
- W "Sporcie Śląskim" w nr 13/91 w opublikowanej końcowej tabeli błędnie podano strzelone i stracone bramki kilku drużyn. Siemianowiczance podano 52-29 zamiast prawidłowo 51-29, LKS Bestwina podano 32-34 zamiast prawidłowo 33-35, Przebojowi Wolbrom podano 20-84 zamiast prawidłowo 20-83.
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fablok Chrzanów | 28 | 44 | 20 | 4 | 4 | 62 | 16 |
2 | Polonia II Bytom | 28 | 42 | 20 | 2 | 6 | 59 | 22 |
3 | Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie | 28 | 39 | 17 | 5 | 6 | 51 | 29 |
4 | Górnik Lędziny | 28 | 32 | 11 | 10 | 7 | 60 | 39 |
5 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 28 | 31 | 13 | 5 | 10 | 65 | 52 |
6 | Rozbark Bytom | 28 | 30 | 13 | 4 | 11 | 38 | 49 |
7 | Sarmacja Będzin | 28 | 28 | 11 | 6 | 11 | 55 | 42 |
8 | LKS Bestwina | 28 | 27 | 10 | 7 | 11 | 33 | 35 |
9 | Walcownia Czechowice-Dziedzice | 28 | 27 | 11 | 5 | 12 | 43 | 34 |
10 | Górnik Kazimierz | 28 | 24 | 10 | 4 | 11 | 34 | 50 |
11 | Pilica Wierbka | 28 | 23 | 8 | 7 | 13 | 23 | 30 |
12 | Przemsza Siewierz | 28 | 23 | 9 | 5 | 14 | 52 | 61 |
13 | Victoria II Jaworzno | 28 | 20 | 8 | 4 | 16 | 44 | 60 |
14 | KS Olkusz | 28 | 16 | 5 | 6 | 17 | 20 | 57 |
15 | Przebój Wolbrom (S) | 28 | 14 | 4 | 6 | 18 | 20 | 83 |
M-ce | Nazwa klubu | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fablok Chrzanów | - | 1-0 | 4-1 | 1-0 | 2-1 | 5-0 | 2-2 | 2-0 | 1-1 | 0-1 | 2-1 | 2-2 | 1-0 | 6-0 | 11-0 |
2 | Polonia II Bytom | 1-0 | - | 3-0 | 3-0 | 4-0 | 1-0 | 1-0 | 5-0 | 2-1 | 2-0 | 0-0 | 3-1 | 2-1 | 3-1 | 3-0 |
3 | Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie | 0-0 | 1-0 | - | 2-2 | 1-0 | 3-0 | 2-1 | 4-1 | 2-1 | 4-2 | 1-0 | 0-1 | 4-1 | 2-0 | 7-1 |
4 | Górnik Lędziny | 2-3 | 1-0 | 2-2 | - | 3-3 | 4-2 | 3-2 | 2-1 | 2-0 | 0-0 | 0-1 | 2-2 | 7-2 | 5-0 | 6-0 |
5 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 1-3 | 4-3 | 1-2 | 1-1 | - | 3-0 | 4-3 | 3-2 | 5-2 | 7-1 | 0-0 | 5-2 | 3-2 | 3-0 | 3-0 |
6 | Rozbark II Bytom | 0-1 | 1-5 | 2-1 | 2-2 | 5-4 | - | 2-1 | 2-0 | 0-0 | 2-1 | 0-0 | 1-3 | 3-2 | 2-0 | 3-0 w.o. |
7 | Sarmacja Będzin | 2-1 | 2-5 | 0-1 | 1-0 | 1-1 | 0-1 | - | 0-1 | 2-1 | 6-2 | 2-3 | 3-2 | 0-0 | 3-0 | 8-0 |
8 | LKS Bestwina | 0-0 | 0-1 | 1-0 | 1-1 | 3-2 | 1-2 | 0-0 | - | 3-1 | 3-0 w.o. | 2-0 | 0-0 | 1-3 | 0-0 | 0-0 |
9 | Walcownia Czechowice-Dziedzice | 0-1 | 1-2 | 0-3 | 2-2 | 4-1 | 0-1 | 2-1 | 0-1 | - | 0-0 | 2-0 | 6-0 | 2-0 | 3-0 | 3-1 |
10 | Górnik Kazimierz | 1-0 | 3-2 | 2-2 | 0-0 | 2-0 | 2-1 | 0-2 | 0-5 | 0-1 | - | 2-1 | 1-0 | 4-2 | 1-2 | 2-0 |
11 | Pilica Wierbka | 0-2 | 0-2 | 0-1 | 1-0 | 0-3 | 3-0 | 1-2 | 0-1 | 0-0 | 2-1 | - | 2-2 | 1-0 | 1-0 | 4-0 |
12 | Przemsza Siewierz | 0-3 | 2-1 | 1-2 | 3-0 | 5-3 | 5-2 | 3-4 | 3-1 | 1-3 | 1-4 | 1-1 | - | 3-2 | 5-1 | 1-1 |
13 | Victoria II Jaworzno | 0-3 | 1-2 | 2-1 | 1-5 | 1-1 | 0-0 | 1-4 | 2-1 | 3-2 | 1-0 | 2-0 | 4-3 | - | 1-1 | 6-0 |
14 | KS Olkusz | 0-3 | 0-2 | 1-2 | 2-5 | 0-1 | 1-2 | 1-1 | 1-1 | 0-2 | 1-0 | 2-1 | 3-1 | 2-1 | - | 0-1 |
15 | Przebój Wolbrom | 1-2 | 1-3 | 0-0 | 1-3 | 0-2 | 1-2 | 2-2 | 1-3 | 0-3 | 3-2 | 0-0 | 1-0 | 4-3 | 1-1 | - |
- Suma zdobytych punktów: 420
- Suma strzelonych bramek: 659 (w rundzie jesiennej 332)
- Suma straconych bramek: 659 (w rundzie jesiennej 332)
WYNIKI
/w przygotowaniu/
Bibliografia (źródła):
- "Trybuna Śląska", lata 1990-1991
- "Wiadomości Zagłębia", lata 1990-1991
- "Sport Śląski", rok 1991 - końcowa tabela "Sport Śląski" nr 13/91