Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 1983/1984: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
Nie podano opisu zmian |
|||
(Nie pokazano 3 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
[[Plik:Zagłębie Sosnowiec vs Szombierki Bytom 1981-1983-0007.jpg|thumb|250px|Mecz Zagłębie Sosnowiec vs Szombierki Bytom]] | |||
[[Plik:Zagłębie Sosnowiec vs Szombierki Bytom 1981-1983-0008.jpg|thumb|250px|Mecz Zagłębie Sosnowiec vs Szombierki Bytom]] | |||
=='''ROZGRYWKI I LIGI'''== | =='''ROZGRYWKI I LIGI'''== | ||
===Runda jesienna=== | ===Runda jesienna=== | ||
* '''06-07.08.1983 r., Zagłębie - [[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#SZOMBIERKI BYTOM|Szombierki Bytom]] 0:0''' | * '''06-07.08.1983 r., Zagłębie - [[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#SZOMBIERKI BYTOM|Szombierki Bytom]] 0:0''' | ||
* '''13-14.08.1983 r., [[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#WIDZEW ŁÓDŹ|Widzew Łódź]] - Zagłębie 3:0''' | * '''13-14.08.1983 r., [[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#WIDZEW ŁÓDŹ|Widzew Łódź]] - Zagłębie 3:0''' | ||
Linia 22: | Linia 25: | ||
* '''12-13.11.1983 r., [[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#ŚLĄSK WROCŁAW|Śląsk Wrocław]] - Zagłębie 2:0''' | * '''12-13.11.1983 r., [[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#ŚLĄSK WROCŁAW|Śląsk Wrocław]] - Zagłębie 2:0''' | ||
=== | ====ROZGRYWKI RUNDY WIOSENNEJ==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|ROZGRYWKI (poziom) | |||
! WIDTH=6%|KOLEJKA | |||
! WIDTH=17%|DATA | |||
! WIDTH=7%|GODZ. | |||
! WIDTH=22%|GOSPODARZE | |||
! WIDTH=22%|GOŚCIE | |||
! WIDTH=10%|WYNIK | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Liga I (1)]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 16) 18.11.2017|16]] | |||
| ALIGN=center|[[?]] [[1984]] (?) | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#POGOŃ SZCZECIN|Pogoń Szczecin]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna)|Zagłębie Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 16) 18.11.2017|''' ?:? ''' (?:?)]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Liga I (1)]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 17) 24.11.2017|17]] | |||
| ALIGN=center|[[?]] [[1984]] (?) | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna)|Zagłębie Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#LECH POZNAŃ|Lech Poznań]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 17) 24.11.2017|''' ?:? ''' (?:?)]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Liga I (1)]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 18) 03.03.2018|18]] | |||
| ALIGN=center|[[?]] [[1984]] (?) | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna)|Zagłębie Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#LEGIA WARSZAWA|Legia Warszawa]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 18) 03.03.2018|''' ?:? ''' (?:?)]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Liga I (1)]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 19) 09.03.2018|19]] | |||
| ALIGN=center|[[?]] [[1984]] (?) | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#ŚLĄSK WROCŁAW|Śląsk Wrocław]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna)|Zagłębie Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 19) 09.03.2018|''' ?:? ''' (?:?)]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Liga I (1)]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 1983/1984 (kolejka 20) 14.04.1984|20]] | |||
| ALIGN=center|[[14 kwietnia]] [[1984]] (s) | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna)|Zagłębie Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#MOTOR LUBLIN|Motor Lublin]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 1983/1984 (kolejka 20) 14.04.1984|''' 1 : 1 ''' (0:0)]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Liga I (1)]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 23) 11.04.2018|23]] | |||
| ALIGN=center|[[?]] [[1984]] (?) | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#GÓRNIK ZABRZE|Górnik Zabrze]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna)|Zagłębie Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 23) 11.04.2018|''' ?:? ''' (?:?)]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Liga I (1)]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 24) 31.03.2018|24]] | |||
| ALIGN=center|[[?]] [[1984]] (?) | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna)|Zagłębie Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#KORONA KIELCE|Korona Kielce]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 24) 31.03.2018|''' ?:? ''' (?:?)]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Liga I (1)]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 25) 08.04.2018|25]] | |||
| ALIGN=center|[[?]] [[2019]] (?) | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#CRACOVIA KRAKÓW|Cracovia Kraków]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna)|Zagłębie Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 25) 08.04.2018|''' ?:? ''' (?:?)]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Liga I (1)]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 26) 14.04.2018|26]] | |||
| ALIGN=center|[[?]] [[2019]] (?) | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna)|Zagłębie Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#LECHIA GDAŃSK|Lechia Gdańsk]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 26) 14.04.2018|''' ?:? ''' (?:?)]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Liga I (1)]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 27) 22.04.2018|27]] | |||
| ALIGN=center|[[?]] [[2019]] (?) | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#MIEDŹ LEGNICA|Miedź Legnica]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna)|Zagłębie Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 27) 22.04.2018|''' ?:? ''' (?:?)]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Liga I (1)]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 28) 28.04.2018|28]] | |||
| ALIGN=center|[[?]] [[2019]] (?) | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna)|Zagłębie Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#WISŁA KRAKÓW|Wisła Kraków]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 28) 28.04.2018|''' ?:? ''' (?:?)]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Ekstraklasa (1)]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 29) 05.05.2018|29]] | |||
| ALIGN=center|[[?]] [[2019]] (?) | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#JAGIELLONIA BIAŁYSTOK|Jagiellonia Białystok]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna)|Zagłębie Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 29) 05.05.2018|''' ?:? ''' (?:?)]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Ekstraklasa (1)]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 30) 09.05.2018|30]] | |||
| ALIGN=center|[[?]] [[2019]] (?) | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna)|Zagłębie Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#WISŁA PŁOCK|Wisła Płock]] | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 2018/2019 (kolejka 30) 09.05.2018|''' ?:? ''' (?:?)]] | |||
|} | |||
* '''10-11.03.1984 r., [[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#SZOMBIERKI BYTOM|Szombierki Bytom]] - Zagłębie 1:0''' | * '''10-11.03.1984 r., [[Rywale piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec#SZOMBIERKI BYTOM|Szombierki Bytom]] - Zagłębie 1:0''' |
Aktualna wersja na dzień 13:01, 18 kwi 2020
ROZGRYWKI I LIGI
Runda jesienna
- 06-07.08.1983 r., Zagłębie - Szombierki Bytom 0:0
- 13-14.08.1983 r., Widzew Łódź - Zagłębie 3:0
- 17.08.1983 r., Zagłębie - Bałtyk Gdynia 2:2
- 21.08.1983 r., Zagłębie - Legia Warszawa 0:0
- 27-28.08.1983 r., Motor Lublin - Zagłębie 2:0
- 31.08.-01.09.1983 r., Zagłębie - Lech Poznań 1:3
- 10-11.09.1983 r., Cracovia Kraków - Zagłębie 0:0
- 17-18.09.1983 r., Zagłębie - Górnik Wałbrzych 2:2
- 24-25.09.1983 r., Górnik Zabrze - Zagłębie 2:0
- 01.10.1983 r., Zagłębie - ŁKS Łódź 2:1
Gole: 0:1 (12' Sybilski), 1:1 (19' Milczarski), 2:1 (70' Miska), widzów: 1.000
Skład: Słabik - Woźnica, Zarychta, Kordysz, Włosowicz (57' Miska), Koczuba, Tochel, Bryła, W. Sączek, Milczarski, Urban
- 12.10.1983 r., Ruch Chorzów - Zagłębie 2:0
- 15-16.10.1983 r., Zagłębie - GKS Katowice 2:0
- 22-23.10.1983 r., Pogoń Szczecin - Zagłębie 3:1
- 05-06.11.1983 r., Zagłębie - Wisła Kraków 1:4
- 12-13.11.1983 r., Śląsk Wrocław - Zagłębie 2:0
ROZGRYWKI RUNDY WIOSENNEJ
ROZGRYWKI (poziom) | KOLEJKA | DATA | GODZ. | GOSPODARZE | GOŚCIE | WYNIK |
---|---|---|---|---|---|---|
Liga I (1) | 16 | ? 1984 (?) | ? | Pogoń Szczecin | Zagłębie Sosnowiec | ?:? (?:?) |
Liga I (1) | 17 | ? 1984 (?) | ? | Zagłębie Sosnowiec | Lech Poznań | ?:? (?:?) |
Liga I (1) | 18 | ? 1984 (?) | ? | Zagłębie Sosnowiec | Legia Warszawa | ?:? (?:?) |
Liga I (1) | 19 | ? 1984 (?) | ? | Śląsk Wrocław | Zagłębie Sosnowiec | ?:? (?:?) |
Liga I (1) | 20 | 14 kwietnia 1984 (s) | ? | Zagłębie Sosnowiec | Motor Lublin | 1 : 1 (0:0) |
Liga I (1) | 23 | ? 1984 (?) | ? | Górnik Zabrze | Zagłębie Sosnowiec | ?:? (?:?) |
Liga I (1) | 24 | ? 1984 (?) | ? | Zagłębie Sosnowiec | Korona Kielce | ?:? (?:?) |
Liga I (1) | 25 | ? 2019 (?) | ? | Cracovia Kraków | Zagłębie Sosnowiec | ?:? (?:?) |
Liga I (1) | 26 | ? 2019 (?) | ? | Zagłębie Sosnowiec | Lechia Gdańsk | ?:? (?:?) |
Liga I (1) | 27 | ? 2019 (?) | ? | Miedź Legnica | Zagłębie Sosnowiec | ?:? (?:?) |
Liga I (1) | 28 | ? 2019 (?) | ? | Zagłębie Sosnowiec | Wisła Kraków | ?:? (?:?) |
Ekstraklasa (1) | 29 | ? 2019 (?) | ? | Jagiellonia Białystok | Zagłębie Sosnowiec | ?:? (?:?) |
Ekstraklasa (1) | 30 | ? 2019 (?) | ? | Zagłębie Sosnowiec | Wisła Płock | ?:? (?:?) |
- 10-11.03.1984 r., Szombierki Bytom - Zagłębie 1:0
- 17-18.04.1984 r., Zagłębie - Widzew Łódź 2:0
- 24.03.1984 r., Bałtyk Gdynia - Zagłębie 0:0
- 07-08.04.1984 r., Legia Warszawa - Zagłębie 1:2
- 14-15.04.1984 r., Zagłębie - Motor Lublin 1:1
- 25.04.1984 r., Lech Poznań - Zagłębie 1:0
- 28-29.04.1984 r., Zagłębie - Cracovia Kraków 0:0
- 05-06.05.1984 r., Górnik Wałbrzych - Zagłębie 1:1
- 09.05.1984 r., Zagłębie - Górnik Zabrze 1:0
- 12-13.05.1984 r., ŁKS Łódź - Zagłębie 0:0
- 19-20.05.1984 r., Zagłębie - Ruch Chorzów 1:1
- 26-27.05.1984 r., GKS Katowice - Zagłębie 0:0
- 02-03.06.1984 r., Zagłębie - Pogoń Szczecin 2:2
- 10.06.1984 r., Wisła Kraków - Zagłębie 0:1
- 13.06.1984 r., Zagłębie - Śląsk Wrocław 3:1
TABELA KOŃCOWA
Miejsce | Drużyna | Ilość meczów | Punkty | Bilans bramek |
1. | ||||
2 | ||||
3. | ||||
4. | ||||
5. | ||||
6. | ||||
7. | ||||
8. | ||||
9. | ||||
10. | ||||
11. | ||||
12. | ||||
13. | ||||
14. | ||||
15. | ||||
16. |
Do … awansował …. Do … spadły: ….
Po sezonie: z … awansowały:…., a z … ligi spadł: …
ROZGRYWKI PUCHARU POLSKI
- 1/16 finału, Motor Lublin - Zagłębie 2:1
WYSTĘPY
Występy łącznie
Występy w lidze
Występy w Pucharze Polski
ZDOBYWCY BRAMEK
Zdobywcy łącznie
Zdobywcy bramek w lidze
- 6 gole - Gerard Śpiewak
- 4 gole - Jan Urban
- 3 gole - Wojciech Sączek, Krzysztof Tochel
- 2 gole - Lesław Szarek
- 1 gol - Dariusz Klamra, Karol Kordysz, Andrzej Milczarski, Waldemar Miska, Leszek Rycek, Jan Woźnica
- 1 gol samobójczy - Andrzej Miązek (Pogoń Szczecin)
Zdobywcy bramek w Pucharze Polski
Artykuł opracował: Grzegorz Skwara, na podstawie materiałów ….