Szlachta górnośląska

Z WikiZagłębie
Wersja do druku nie jest już wspierana i może powodować błędy w wyświetlaniu. Zaktualizuj swoje zakładki i zamiast funkcji strony do druku użyj domyślnej funkcji drukowania w swojej przeglądarce.

Tytuł: Szlachta górnośląska Materiały do dziejów szlachty górnośląskiej od początku XVI do połowy XVIII wieku w zbiorze Dokumentów Archiwum Miejskiego w Bytomiu Autorzy: Jerzy Horwat, Zdzisław Jedynak, Zbigniew Kiereś Wydawca: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu Miejsce i rok wydania: Bytom, 2008 Seria wydawnicza: Rocznik Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu Historia nr 9 Ilość stron: 504 Oprawa: miękka ISSN: 0068-4651

Opis Opracownie zawiera alfabetycznie zestawione informacje nt ponad 200 nazwisk szlachty górnośląskiej z okresu od XVI do połowy XVIII wieku Wśród tej szlachty znajdowało się wiele rodów osiadłych na terytorium ówczesnego księstwa siewierskiego. W pracy znaleźć można informacje i.in. o: Doleczku z Rogoźnika, Frankenbergach, którzy trzymali Dobieszowice i Tąpkowice, Jarockich z Jarocina, związanych z Dobieszowicami i Pogonią, Krylińskim, władającym Rogoźnikiem, Mieroszewskim, starostą biskupim w Sławkowie, Myszkowskich z Myszkowic, Ozorowskich, trzymających Sączów, Ożarowice i Bobrowniki, Rogojskich z Rogoźnika, Sarnowskim z Sarnowa, Siemońskich z Siemoni, Sulikowskich z Sulikowa, Ujejskim z Ujejsca, Wrochemów, którzy władali Bobrownikami.