Sala widowiskowo-koncertowa MUZA w Sosnowcu: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiZagłębie
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
'''Sala widowiskowo-koncertowa MUZA w Sosnowcu''' - znajduje się na ulicy Warszawskiej 2 w Sosnowcu w budynku nieistniejącego [[Kino "Muza" (Sosnowiec)|Kina "Muza"]]. Obiektem zajmuje się [[Klub Miejski im. Jana Kiepury w Sosnowcu]].
'''Sala widowiskowo-koncertowa MUZA w Sosnowcu''' - znajduje się w [[Budynek Warszawska 2 w Sosnowcu|budynku przy ulicy Warszawskiej 2]] w [[Sosnowiec|Sosnowcu]] w budynku nieistniejącego [[Kino "Muza" (Sosnowiec)|Kina "Muza"]]. Obiektem zajmuje się [[Klub Miejski im. Jana Kiepury w Sosnowcu]].


==Historia==
==Historia==

Wersja z 19:21, 19 lut 2022

Sala widowiskowo-koncertowa MUZA w Sosnowcu - znajduje się w budynku przy ulicy Warszawskiej 2 w Sosnowcu w budynku nieistniejącego Kina "Muza". Obiektem zajmuje się Klub Miejski im. Jana Kiepury w Sosnowcu.

Historia

Budynek Muzy został wybudowany na przełomie XIX i XX w. Pierwotnie była w nim wozownia, która powstała przy dworcu Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej i służyła przyjeżdżającym, jako dogodne miejsce do pozostawienia konnego zaprzęgu. Budynek przekształcono na kino w latach 30. minionego wieku. Kino Muza zostało zamknięte w 2005 roku. W latach trzydziestych ubiegłego stulecia funkcjonowało w tym miejscu kino Palace, następnie "Roxy" i "Nowe Pokolenie". Po generalnym remoncie w 1956 roku kino otrzymało nazwę Muza. Sosnowieckie kino było jednym z dwóch w regionie miejsc, w którym w pierwszej kolejności prezentowane były premiery filmowe. Drugim było katowickie kino Rialto.

Plan sali

Wyposażenie Sali MUZA

Sala wyposażona jest w najnowocześniejszy i renomowany sprzęt nagłośnieniowy, który to jest nastrojony wg parametrów i akustyki sali - co potwierdza specjalny certyfikat. Dodatkowo scena o wymiarach 16 m szerokości i 11 metrów głębokości będzie oświetlona przez reflektory sceniczne renomowanej firmy . Tak więc w sali o pojemności 495 miejsc będą mogły odbywać się wydarzenia z udziałem gwiazd polskich i zagranicznych. W całym obiekcie na powierzchni użytkowej 3012 m² znajda się m.in.: 6 garderób, 3 pomieszczenia biurowe i jedno socjalne, 2 foyer (dolne i górne) szatnia, pomieszczenia techniczne i powierzchnia pod klub muzyczny na 50 miejsc z gastronomią - 150 m². Dodatkowo Muza została wyposażona w: urządzenia systemu łączności inspicjenta, sztankiety do montażu kurtyny materiałowej, zapadnia transportowa z napędem elektrycznym oraz panele solarne, klimatyzację, żaluzje, meble, szatnie i szyldy tekstowe.

Oferta kulturalno-rozrywkowa

Oferta kulturalna nie ma określonego wąskiego profilu. Sprzyjają temu warunki techniczne, a zwłaszcza chowane pod scenę krzesełka. Zatem w Muzie organizowane będą imprezy siedzące jak np. występ kabaretu, spektakl muzyczno-teatralny czy pokaz taneczny, ale również koncerty muzyczne: od folku, jazzu, poprzez blues, rock, metal aż po hip-hop, a nawet disco. Nie zabraknie muzyki nowofalowej i alternatywnej. Muzyka klasyczna będzie rzadziej gościć na scenie Muzy, może poza lekkimi formami typu operetka – niezwykle lubiana przez starszą publiczność. Mówiąc krótko, nowa sala ma być dostępna dla lokalnej społeczności i wychodzić na przeciw jej zróżnicowanych potrzeb kulturalno-rozrywkowych.

Linki zewnętrzne