Piłka nożna: Liga III, Grupa VI - Sezon 1983/1984: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
(Utworzył nową stronę „Piłka nożna: Liga III, Grupa VI - Sezon 1983/1984”) |
mNie podano opisu zmian |
||
(Nie pokazano 7 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Piłka nożna: Liga III, Grupa VI - Sezon 1983/1984 | '''Piłka nożna: Liga III, Grupa VI - Sezon 1983/1984''' | ||
* Awans do II Ligi AKS Górnik Niwka Sosnowiec. Spadek do Ligi Okręgowej: Unia Oświęcim, Górnik Knurów, Granat Skarżysko-Kamienna, Skra Częstochowa. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. | |||
==TABELA KOŃCOWA== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|'''[[AKS Niwka|AKS Górnik Niwka Sosnowiec]]''' (A) | |||
| ALIGN=center|'''26''' | |||
| ALIGN=center|'''41''' | |||
| ALIGN=center|'''-''' | |||
| ALIGN=center|'''-''' | |||
| ALIGN=center|'''-''' | |||
| ALIGN=center|'''64''' | |||
| ALIGN=center|'''20''' | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[GKS Jastrzębie Zdrój]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|40 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|42 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[AKS Chorzów]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|32 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|42 | |||
| ALIGN=center|29 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|'''[[Górnik Wojkowice]]''' | |||
| ALIGN=center|'''26''' | |||
| ALIGN=center|'''29''' | |||
| ALIGN=center|'''-''' | |||
| ALIGN=center|'''-''' | |||
| ALIGN=center|'''-''' | |||
| ALIGN=center|'''31''' | |||
| ALIGN=center|'''24''' | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Urania Ruda Śląska]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|29 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|35 | |||
| ALIGN=center|33 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Walka Zabrze]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|40 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[GKS Tychy]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center|24 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Beskid Andrychów]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|22 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[GKS Bełchatów]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|24 | |||
| ALIGN=center|24 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik 09 Mysłowice]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Unia Oświęcim]] (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|25 | |||
| ALIGN=center|46 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Concordia Knurów|Górnik Knurów]] (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center|43 | |||
|-BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Granat Skarżysko-Kamienna]] (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|17 | |||
| ALIGN=center|39 | |||
|-BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=LEFT|Skra Częstochowa (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=center|45 | |||
|} | |||
=Bibliografia (źródła):= | |||
* "80 lat OZPN Katowice. Księga pamiątkowa 1920-2000". Katowice 2000 rok, s. 51. | |||
[[Kategoria:Rozgrywki piłkarskie trzeciego poziomu|Sezon 1983/1984]] |
Aktualna wersja na dzień 12:51, 20 lis 2023
Piłka nożna: Liga III, Grupa VI - Sezon 1983/1984
- Awans do II Ligi AKS Górnik Niwka Sosnowiec. Spadek do Ligi Okręgowej: Unia Oświęcim, Górnik Knurów, Granat Skarżysko-Kamienna, Skra Częstochowa. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | AKS Górnik Niwka Sosnowiec (A) | 26 | 41 | - | - | - | 64 | 20 |
2 | GKS Jastrzębie Zdrój | 26 | 40 | - | - | - | 42 | 15 |
3 | AKS Chorzów | 26 | 32 | - | - | - | 42 | 29 |
4 | Górnik Wojkowice | 26 | 29 | - | - | - | 31 | 24 |
5 | Urania Ruda Śląska | 26 | 29 | - | - | - | 35 | 33 |
6 | Walka Zabrze | 26 | 27 | - | - | - | 40 | 28 |
7 | GKS Tychy | 26 | 27 | - | - | - | 27 | 24 |
8 | Beskid Andrychów | 26 | 25 | - | - | - | 22 | 25 |
9 | GKS Bełchatów | 26 | 25 | - | - | - | 24 | 24 |
10 | Górnik 09 Mysłowice | 26 | 21 | - | - | - | 15 | 22 |
11 | Unia Oświęcim (S) | 26 | 19 | - | - | - | 25 | 46 |
12 | Górnik Knurów (S) | 26 | 18 | - | - | - | 21 | 43 |
13 | Granat Skarżysko-Kamienna (S) | 26 | 17 | - | - | - | 17 | 39 |
14 | Skra Częstochowa (S) | 26 | 14 | - | - | - | 13 | 45 |
Bibliografia (źródła):
- "80 lat OZPN Katowice. Księga pamiątkowa 1920-2000". Katowice 2000 rok, s. 51.