Piłka nożna: Liga III, Grupa VI - Sezon 1982/1983: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
Nie podano opisu zmian |
mNie podano opisu zmian |
||
(Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Piłka nożna: Liga III, Grupa VI - Sezon 1982/1983 | '''Piłka nożna: Liga III, Grupa VI - Sezon 1982/1983''' | ||
* Awans do II Ligi: Victoria Jaworzno. Spadek do Ligi Okręgowej: Wawel Wirek, Łts Łabędy Gliwice, Victoria Częstochowa, Wisła II Kraków. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. | |||
* O kolejności w tabeli w przypadku równej ilości punktów decydował bilans bezpośrednich spotkań. | |||
=KOŃCOWA TABELA= | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Victoria Jaworzno]] (A) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|36 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|35 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Garbarnia Kraków]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|35 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|35 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[GKS Jastrzębie]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|35 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|43 | |||
| ALIGN=center|21 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[AKS Niwka|AKS Górnik Niwka Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|51 | |||
| ALIGN=center|40 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[AKS Chorzów]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|51 | |||
| ALIGN=center|40 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Urania Ruda Śląska]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|37 | |||
| ALIGN=center|30 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik 09 Mysłowice]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|28 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Sparta Zabrze]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|25 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Granat Skarżysko Kamienna]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Beskid Andrychów]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|25 | |||
| ALIGN=center|33 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Wawel Wirek]] (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|28 | |||
| ALIGN=center|38 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=LEFT|[[ŁTS Łabędy Gliwice]] (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|19 | |||
| ALIGN=center|33 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Victoria Częstochowa]] (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|24 | |||
| ALIGN=center|39 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Wisła Kraków|Wisła II Kraków]] (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|16 | |||
| ALIGN=center|52 | |||
|} | |||
=Bibliografia (źródła):= | |||
* "80 lat OZPN Katowice. Księga pamiątkowa 1920-2000". Katowice 2000 rok, s. 51. | |||
[[Kategoria:Rozgrywki piłkarskie trzeciego poziomu|Sezon 1982/1983]] | [[Kategoria:Rozgrywki piłkarskie trzeciego poziomu|Sezon 1982/1983]] |
Aktualna wersja na dzień 13:02, 20 lis 2023
Piłka nożna: Liga III, Grupa VI - Sezon 1982/1983
- Awans do II Ligi: Victoria Jaworzno. Spadek do Ligi Okręgowej: Wawel Wirek, Łts Łabędy Gliwice, Victoria Częstochowa, Wisła II Kraków. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
- O kolejności w tabeli w przypadku równej ilości punktów decydował bilans bezpośrednich spotkań.
KOŃCOWA TABELA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Jaworzno (A) | 26 | 36 | 35 | 14 | |||
2 | Garbarnia Kraków | 26 | 35 | 35 | 14 | |||
3 | GKS Jastrzębie | 26 | 35 | 43 | 21 | |||
4 | AKS Górnik Niwka Sosnowiec | 26 | 31 | 51 | 40 | |||
5 | AKS Chorzów | 26 | 30 | 51 | 40 | |||
6 | Urania Ruda Śląska | 26 | 27 | 37 | 30 | |||
7 | Górnik 09 Mysłowice | 26 | 27 | 28 | 28 | |||
8 | Sparta Zabrze | 26 | 27 | 25 | 25 | |||
9 | Granat Skarżysko Kamienna | 26 | 23 | 21 | 25 | |||
10 | Beskid Andrychów | 26 | 21 | 25 | 33 | |||
11 | Wawel Wirek (S) | 26 | 21 | 28 | 38 | |||
12 | ŁTS Łabędy Gliwice (S) | 26 | 20 | 19 | 33 | |||
13 | Victoria Częstochowa (S) | 26 | 18 | 24 | 39 | |||
14 | Wisła II Kraków (S) | 26 | 13 | 16 | 52 |
Bibliografia (źródła):
- "80 lat OZPN Katowice. Księga pamiątkowa 1920-2000". Katowice 2000 rok, s. 51.