Piłka nożna: Liga III, Grupa III - Sezon 1980/1981: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
(Utworzył nową stronę „Piłka nożna: Liga III, Grupa III - Sezon 1980/1981”) |
mNie podano opisu zmian |
||
(Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Piłka nożna: Liga III, Grupa III - Sezon 1980/1981 | '''Piłka nożna: Liga III, Grupa III - Sezon 1980/1981''' | ||
* Awans do II Ligi: Urania Kochłowice (Ruda Śląska). Spadek do Ligi Okręgowej: Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Sparta Zabrze, Miedź Legnica, Chrobry Głogów. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. | |||
* O kolejności w tabeli w przypadku równej ilości punktów decydował bilans bezpośrednich spotkań. | |||
=KOŃCOWA TABELA= | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Urania Kochłowice]] (A) | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|39 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|47 | |||
| ALIGN=center|30 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Raków Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|37 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|57 | |||
| ALIGN=center|42 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębie Lubin]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|36 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|53 | |||
| ALIGN=center|37 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Metal Kluczbork]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|36 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|39 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Małapanew Ozimek]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|33 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|40 | |||
| ALIGN=center|36 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Lechia Piechowice]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|32 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|38 | |||
| ALIGN=center|32 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[AKS Niwka|AKS Górnik Niwka Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|32 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|34 | |||
| ALIGN=center|37 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Odra Wodzisław Śląski]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|39 | |||
| ALIGN=center|34 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Pafawag Wrocław]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|33 | |||
| ALIGN=center|37 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[ŁTS Łabędy]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center|32 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik 09 Mysłowice]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|31 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=LEFT|[[GKS Jastrzębie]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|38 | |||
| ALIGN=center|32 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Ostrovia Ostrów Wielkopolski]] (S) | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|38 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Sparta Mikulczyce|Sparta Zabrze]] (S) | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|24 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center|42 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Miedź Legnica]] (S) | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|44 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|16 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Chrobry Głogów]] (S) | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|48 | |||
|} | |||
=Bibliografia (źródła):= | |||
* "80 lat OZPN Katowice. Księga pamiątkowa 1920-2000". Katowice 2000 rok, s. 51. | |||
[[Kategoria:Rozgrywki piłkarskie trzeciego poziomu|Sezon 1980/1981]] |
Aktualna wersja na dzień 00:27, 8 lis 2023
Piłka nożna: Liga III, Grupa III - Sezon 1980/1981
- Awans do II Ligi: Urania Kochłowice (Ruda Śląska). Spadek do Ligi Okręgowej: Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Sparta Zabrze, Miedź Legnica, Chrobry Głogów. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
- O kolejności w tabeli w przypadku równej ilości punktów decydował bilans bezpośrednich spotkań.
KOŃCOWA TABELA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Urania Kochłowice (A) | 30 | 39 | 47 | 30 | |||
2 | Raków Częstochowa | 30 | 37 | 57 | 42 | |||
3 | Zagłębie Lubin | 30 | 36 | 53 | 37 | |||
4 | Metal Kluczbork | 30 | 36 | 39 | 31 | |||
5 | Małapanew Ozimek | 30 | 33 | 40 | 36 | |||
6 | Lechia Piechowice | 30 | 32 | 38 | 32 | |||
7 | AKS Górnik Niwka Sosnowiec | 30 | 32 | 34 | 37 | |||
8 | Odra Wodzisław Śląski | 30 | 31 | 39 | 34 | |||
9 | Pafawag Wrocław | 30 | 28 | 33 | 37 | |||
10 | ŁTS Łabędy | 30 | 28 | 27 | 32 | |||
11 | Górnik 09 Mysłowice | 30 | 27 | 31 | 31 | |||
12 | GKS Jastrzębie | 30 | 27 | 38 | 32 | |||
13 | Ostrovia Ostrów Wielkopolski (S) | 30 | 25 | 26 | 38 | |||
14 | Sparta Zabrze (S) | 30 | 24 | 27 | 42 | |||
15 | Miedź Legnica (S) | 30 | 23 | 30 | 44 | |||
16 | Chrobry Głogów (S) | 30 | 22 | 30 | 48 |
Bibliografia (źródła):
- "80 lat OZPN Katowice. Księga pamiątkowa 1920-2000". Katowice 2000 rok, s. 51.