Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1937/1938

Z WikiZagłębie
Wersja do druku nie jest już wspierana i może powodować błędy w wyświetlaniu. Zaktualizuj swoje zakładki i zamiast funkcji strony do druku użyj domyślnej funkcji drukowania w swojej przeglądarce.

Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1937/1938 - Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej

Hasło w budowie

• Awans do baraży o grę w Lidze Okręgowej Zagłębie wywalczyła Zagłębianka Będzin. W meczu barażowym z mistrzem Klasy A Częstochowa - Wysoka Łazy zwyciężyła Zagłębianka Będzin i ona wywalczyła awans do Ligi Okręgowej Zagłębie. Żadna z drużyn nie spadła do Klasy B, ponieważ od kolejnego sezonu 1938/1939 Klasa A została powiększona do 12 drużyn. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.

BARAŻ O MISTRZOSTWO KLASY A I AWANS DO LIGI OKRĘGOWEJ ZAGŁĘBIE

Wzięły w nim udział: Zagłębianka Będzin - mistrz sosnowieckiej grupy klasy A i Wysoka Łazy - mistrz częstochowskiej grupy klasy A rozgrywając mecz i rewanż. Ówczesny regulamin stanowił, że w przypadku równej ilości punktów rozgrywa się trzeci mecz na neutralnym terenie. Wobec tego, że każda z drużyn wygrała po 1 meczu o awansie zadecydował trzeci mecz na neutralnym terenie w Dąbrowie Górniczej, który wygrała Zagłębianka Będzin i to ona uzyskała awans do Ligi Okręgowej.

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1937/1938 Piłka nożna: Klasa A (Częstochowa) - Sezon 1937/1938 BARAŻ 24 lipiec 1938 ? Zagłębianka Będzin Wysoka Łazy 6 : 0 (?:?)
Piłka nożna: Klasa A (Częstochowa) - Sezon 1937/1938 Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1937/1938 BARAŻ 31 lipiec 1938 ? Wysoka Łazy Zagłębianka Będzin 3 : 0 (1:0)
Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1937/1938 Piłka nożna: Klasa A (Częstochowa) - Sezon 1937/1938 BARAŻ 7 sierpień 1938 - Dąbrowa Górnicza, stadion miejski ? Zagłębianka Będzin Wysoka Łazy 2 : 1 (1:1, 1-0) po dogrywce

WYNIKI

RUNDA JESIENNA

- I kol. - 5.09.1937 r.

• RKS Czarni Sosnowiec – Hakoach Będzin 2-0
  • Solvay Grodziec – TS Sosnowiec 4-1 (0-1)
  • Płomień Milowice – Zew Niemce 4-0
  • Orzeł Bobrowniki – AKS Niwka 4-2
  • Zagłębianka Będzin – Cynkownia Będzin 4-2 (1-1)

- II kol. - 12.09.1937 r.

• TS Sosnowiec - Zagłębianka Będzin 2-1 (2-1)
  • Cynkownia Będzin - Płomień Milowice 2-1 (1-0)
  • RKS Czarni Sosnowiec – Solvay Grodziec 1-2 (1-2)
  • Hakoach Będzin - Orzeł Bobrowniki 1-1 (1-0)
  • Zew Niemce - AKS Niwka 1-2 (1-1)

- III kol. - 19.09.1937 r.

• AKS Niwka - Hakoach Będzin 2-2 (1-0)
  • Zagłębianka Będzin - RKS Czarni Sosnowiec 3-2 (1-1)
  • Solvay Grodziec - Orzeł Bobrowniki 5-0 (3-0)
  • Zew Niemce - Cynkownia Będzin 4-3
  • Płomień Milowice - TS Sosnowiec 2-1 (1-0)

- IV kol. - 26.09.1937 r.

• Płomień Milowice - RKS Czarni Sosnowiec 3-1 (0-1)
  • Cynkownia Będzin - TS Sosnowiec 1-1 (1-0)
  • Orzeł Bobrowniki - Zagłębianka Będzin 0-3 w.o. (Orzeł nie powiadomił Zagłębianki o miejscu rozegrania meczu)
  • Hakoach Będzin - Zew Niemce 0-0
  • Solvay Grodziec AKS Niwka 2-1 (2-1)

- V kol. - 3.10.1937 r.

• RKS Czarni Sosnowiec - Cynkownia Będzin 2-2 (2-0)
  • Zagłębianka Będzin - AKS Niwka 4-2 (3-1)
  • Solvay Grodziec - Hakoach Będzin 1-0 (0-0)
  • Zew Niemce -TS Sosnowiec 2-0 (1-0)
  • Płomień Milowice - Orzeł Bobrowniki 7-3 (2-1)

- VI kol. - 10.10.1937 r.

• Zagłębianka Będzin - Hakoach Będzin 6-0 (2-0)
  • TS Sosnowiec - RKS Czarni Sosnowiec 3-2 (1-1)
  • AKS Niwka - Płomień Milowice 5-2 (2-0)
  • Cynkownia Będzin - Orzeł Bobrowniki 6-0 (mecz zakończony w II połowie ponieważ usunięty z boiska zawodnik Orła nie chciał go opuścić)
  • Solvay Grodziec - Zew Niemce 3-2 (2-2) (mecz przerwany w 88 min. z powodu zejścia z boiska graczy Zewu nie zgadzających się z decyzją sędziego)

- VII kol. - 17.10.1937 r.

• Zagłębianka Będzin - Solvay Grodziec 3-1 (2-0)
  • AKS Niwka - Cynkownia Będzin 2-2 (2-0)
  • TS Sosnowiec Orzeł Bobrowniki 3-0 w.o. (Orzeł spóźnił się na mecz, towarzyski 1-2)
  • Płomień Milowice - Hakoach Będzin 3-1 (2-0)
  • RKS Czarni Sosnowiec - Zew Niemce 2-2 (mecz przerwany w 80 min. z powodu zapadających ciemności)

- VIII kol. - 24.10.1937 r.

• Cynkownia Będzin - Hakoach Będzin 2-1 (1-0)
  • AKS Niwka - TS Sosnowiec 0-2 (0-2)
  • Solvay Grodziec - Płomień Milowice 2-2 (2-2)
  • Orzeł Bobrowniki - RKS Czarni Sosnowiec 1-3
  • Zew Niemce - Zagłębianka Będzin 2-1 (0-0) (mecz przerwany w 90 min. z powodu czynnego znieważenia sędziego przez piłkarza Zagłębianki)

- IX kol. - 31.10.1937 r.

• Cynkownia Będzin - Solvay Grodziec 2-1 (0-1)
  • Płomień Milowice - Zagłębianka Będzin 2-5 (2-5)
  • Orzeł Bobrowniki - Zew Niemce 2-2 (1-1)
  • TS Sosnowiec - Hakoach Będzin 10-0 (3-0)
  • RKS Czarni Sosnowiec - AKS Niwka 0-2 (0-1)

RUNDA WIOSENNA

- X kol. - 24.04.1938 r.

• Hakoach Będzin - RKS Czarni Sosnowiec 0-3 (0-0)
  • TS Sosnowiec - Solvay Grodziec 3-0 (0-0)
  • Zew Niemce - Płomień Milowice 3-1 (0-1)
  • AKS Niwka - Orzeł Bobrowniki 8-1 (2-0)
  • Cynkownia Będzin - Zagłębianka Będzin 2-1 (1-1)

- XI kol. - 1.05.1938 r.

• Zagłębianka Będzin - TS Sosnowiec 5-2 (3-1) (powtórzony 17.07.1938 r. Mecz z dn. 1.05.1938 r. o wyniku 3-2 (1-0) unieważniony)
  • Płomień Milowice - Cynkownia Będzin 0-3 w.o. (Mecz przerwany w II połowie przy stanie 3-2 dla Płomienia z powodu uderzenia sędziego przez piłkarza Płomienia. Zweryfikowany jako walkower 3-0 dla Cynkowni)
  • Solvay Grodziec - RKS Czarni Sosnowiec 5-0 (4-0) (Mecz przerwany w 80 min., ponieważ w czasie ulewnego deszczu Czarni zeszli z boiska)
  • Orzeł Bobrowniki - Hakoach Będzin 3-0 w.o. (Hakoach zszedł z boiska w I połowie po uznaniu ich zdaniem nieprawidłowo strzelonego gola przez Orła na 1-0)
  • AKS Niwka - Zew Niemce 3-2 (1-0)

- XII kol. - 8.05.1938 r.

• Hakoach Będzin - AKS Niwka 0-2 (0-1)
  • RKS Czarni Sosnowiec - Zagłębianka Będzin 2-1 (0-0)
  • Orzeł Bobrowniki - Solvay Grodziec 2-0 (1-0) (Mecz przerwany w II połowie, ponieważ Solvay zszedł z boiska po uznaniu ich zdaniem nieprawidłowo strzelonego gola przez Orła) (planowano powtórzenie meczu 17.07.1938 r.)
  • Cynkownia Będzin - Zew Niemce 2-1 (1-1)
  • TS Sosnowiec - Płomień Milowice 5-1 (2-0)

- XIII kol. - 15.05.1938 r.

• RKS Czarni Sosnowiec - Płomień Milowice 1-1 (0-0)
  • TS Sosnowiec - Cynkownia Będzin 0-7 (0-2)
  • Zagłębianka Będzin - Orzeł Bobrowniki 3-0 (0-0)
  • Zew Niemce - Hakoach Będzin 12-2 (4-2)
  • AKS Niwka - Solvay Grodziec 1-6 (0-3)

- XIV kol. - 22.05.1938 r.

• Cynkownia Będzin - RKS Czarni Sosnowiec 2-0 (1-0) (rozegrany 3.07.1938 r.)
  • AKS Niwka - Zagłębianka Będzin 2-3 (rozegrany 3.07.1938 r.)
  • Hakoach Będzin - Solvay Grodziec 0-1 (rozegrany 6.06.1938 r.)
  • TS Sosnowiec - Zew Niemce 2-3 (1-3) (rozegrany 3.07.1938 r.)
  • Orzeł Bobrowniki - Płomień Milowice -

- XV kol. - 29.05.1938 r.

• Hakoach Będzin - Zagłębianka Będzin 2-3 (1-1), powtórzony 29.06.1938 r. wynik 1-3 (0-2) ?
  • RKS Czarni Sosnowiec - TS Sosnowiec 2-1 (2-0)
  • Płomień Milowice - AKS Niwka 3-4 (0-3)
  • Orzeł Bobrowniki - Cynkownia Będzin 6-1
  • Zew Niemce - Solvay Grodziec 1-2 (0-1)

- XVI kol. - 12.06.1938 r.

• Solvay Grodziec - Zagłębianka Będzin 2-0 (W pierwotnym terminie 12.06 mecz przerwany w 10 min. przy stanie 0-0 z powodu ulewnego deszczu. Dokończony 12.07.1938 r.)
  • Cynkownia Będzin - AKS Niwka 4-2
  • Orzeł Bobrowniki - TS Sosnowiec
  • Hakoach Będzin - Płomień Milowice 3-0 (0-0) (W pierwotnym terminie 12.06 mecz przerwany przy stanie 2-0. Dokończony 12.07.1938 r.)
  • Zew Niemce - RKS Czarni Sosnowiec 4-0 (4-0) (W pierwotnym terminie 12.06 mecz przerwany przy stanie 4-0. Czarni zrezygnowali z dokończenia meczu 12.07.1938 r. Utrzymano wynik z boiska)

- XVII kol. - 19.06.1938 r.

• Hakoach Będzin - Cynkownia Będzin 0-3 (0-1)
  • TS Sosnowiec - AKS Niwka 3-1 (rozegrany 29.06.1938 r.)
  • Płomień Milowice - Solvay Grodziec 1-1 (0-0) (rozegrany 29.06.1938 r.)
  • RKS Czarni Sosnowiec - Orzeł Bobrowniki 3-0 w.o. (Orzeł nie przyjechał na mecz) (rozegrany 29.06.1938 r.)
  • Zagłębianka Będzin - Zew Niemce 7-2 (3-0)