Piłka nożna: Klasa A, Grupa III - Sezon 1953: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
(Utworzył nową stronę „Piłka nożna: Klasa A, Grupa III - Sezon 1953”) |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Piłka nożna: Klasa A, Grupa III - Sezon 1953 | Piłka nożna: Klasa A, Grupa III - Sezon 1953 | ||
* W ówczesnej nomenklaturze powrócono do nazywania tych rozgrywek: Klasa A. Był to czwarty szczebel rozgrywek | |||
* Awans do III Ligi: Górnik Janów. Spadek do Klasy B: Górnik Mysłowice, Budowlani Mysłowice, Kopalnia Wujek Katowice, Stal Poręba. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. | |||
* W okresie stalinowskim (1949-1955) kluby musiały przyjąć obowiązkowy nazwy zrzeszeń, do których należały. W nawiasach podane współczesne nazwy klubów. | |||
* Brak danych w tabeli zdobytych i straconych bramek. | |||
='''TABELA KOŃCOWA'''= | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[ Górnik Janów]] (A) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|41 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[WKS Stalinogród]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|33 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie|Stal Zawiercie]] (Warta Zawiercie) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|29 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Jedność Myszków|Stal Myszków]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Polonia Sosnowiec|Huta Cedler Sosnowiec]] (Polonia Sosnowiec) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[RKS Grodziec|Górnik Grodziec]] (RKS Grodziec) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|33 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Huta Baildon Katowice]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|24 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Słowian Katowice|Huta Ferrum Katowice]] (Słowian Katowice) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|24 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Piaski]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Cyklon Rogoźnik|Budowlani Rogoźnik]] (Cyklon Rogoźnik) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Mysłowice]] (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Budowlani Mysłowice]] (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|16 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Kopalnia Wujek Katowice]] (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=LEFT|[[MKS Poręba|Stal Poręba]] (S) (MKS Poręba) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|} | |||
===ĆWIERĆFINAŁ BARAŻY O MISTRZOSTWO KLASY A (I KLASY WOJEWÓDZKIEJ) KATOWICE i I AWANS DO ELIMINACJI DO II LIGI:=== | |||
Wzięły w nim udział: [[Warta Zawiercie|Stal Zawiercie]] - zwycięzca grupy XI (Częstochowa) klasy A i [[Andaluzja Brzozowice|Górnik (Andaluzja) Kamień]] - zwycięzca grupy (Tarnowskie Góry) klasy A rozgrywając mecz i rewanż. W wyniku barażu awans do dalszych gier wywalczył [[Andaluzja Brzozowice|Górnik Kamień]] (Andaluzja Piekary Śląskie (Kamień-Brzozowice). | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center| [[Piłka nożna: Klasa A Katowice, grupa XI (Częstochowa) - Sezon 1952]] [[Piłka nożna: Klasa A Katowice, grupa (Tarnowskie Góry) - Sezon 1952]] | |||
| ALIGN=center|BARAŻ | |||
| ALIGN=center|[[?]] [[1952]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie|Stal Zawiercie]] | |||
| ALIGN=center|[[Andaluzja Brzozowice|Górnik Kamień]] | |||
| ALIGN=center|'''2 : 2''' (?:?) | |||
|} | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A Katowice, grupa (Tarnowskie Góry) - Sezon 1952]] [[Piłka nożna: Klasa A Katowice, grupa XI (Częstochowa) - Sezon 1952]] | |||
| ALIGN=center|BARAŻ | |||
| ALIGN=center|[[?]] [[1952]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Andaluzja Brzozowice|Górnik Kamień]] | |||
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie|Stal Zawiercie]] | |||
| ALIGN=center|'''1 : 0''' (?:?) * | |||
|} | |||
* * - Mecz rewanżowy został przerwany przy stanie 1-0 dla Górnika z powodu wtargnięcia na boisko kibiców z Zawiercia. Utrzymano wynik z boiska. | |||
Do dalszych gier awansował Górnik Kamień |
Wersja z 00:30, 20 maj 2022
Piłka nożna: Klasa A, Grupa III - Sezon 1953
- W ówczesnej nomenklaturze powrócono do nazywania tych rozgrywek: Klasa A. Był to czwarty szczebel rozgrywek
- Awans do III Ligi: Górnik Janów. Spadek do Klasy B: Górnik Mysłowice, Budowlani Mysłowice, Kopalnia Wujek Katowice, Stal Poręba. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
- W okresie stalinowskim (1949-1955) kluby musiały przyjąć obowiązkowy nazwy zrzeszeń, do których należały. W nawiasach podane współczesne nazwy klubów.
- Brak danych w tabeli zdobytych i straconych bramek.
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Górnik Janów (A) | 26 | 41 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | WKS Stalinogród | 26 | 33 | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Stal Zawiercie (Warta Zawiercie) | 26 | 29 | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Stal Myszków | 26 | 28 | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Huta Cedler Sosnowiec (Polonia Sosnowiec) | 26 | 28 | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Górnik Grodziec (RKS Grodziec) | 26 | 26 | ? | ? | ? | 33 | 28 |
7 | Huta Baildon Katowice | 26 | 24 | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | Huta Ferrum Katowice (Słowian Katowice) | 26 | 24 | ? | ? | ? | ? | ? |
9 | Górnik Piaski | 26 | 23 | ? | ? | ? | ? | ? |
10 | Budowlani Rogoźnik (Cyklon Rogoźnik) | 26 | 22 | ? | ? | ? | ? | ? |
11 | Górnik Mysłowice (S) | 26 | 20 | ? | ? | ? | ? | ? |
12 | Budowlani Mysłowice (S) | 26 | 16 | ? | ? | ? | ? | ? |
13 | Kopalnia Wujek Katowice (S) | 26 | 11 | ? | ? | ? | ? | ? |
14 | Stal Poręba (S) (MKS Poręba) | 26 | 11 | ? | ? | ? | ? | ? |
ĆWIERĆFINAŁ BARAŻY O MISTRZOSTWO KLASY A (I KLASY WOJEWÓDZKIEJ) KATOWICE i I AWANS DO ELIMINACJI DO II LIGI:
Wzięły w nim udział: Stal Zawiercie - zwycięzca grupy XI (Częstochowa) klasy A i Górnik (Andaluzja) Kamień - zwycięzca grupy (Tarnowskie Góry) klasy A rozgrywając mecz i rewanż. W wyniku barażu awans do dalszych gier wywalczył Górnik Kamień (Andaluzja Piekary Śląskie (Kamień-Brzozowice).
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Piłka nożna: Klasa A Katowice, grupa XI (Częstochowa) - Sezon 1952 Piłka nożna: Klasa A Katowice, grupa (Tarnowskie Góry) - Sezon 1952 | BARAŻ | ? 1952 | ? | Stal Zawiercie | Górnik Kamień | 2 : 2 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Piłka nożna: Klasa A Katowice, grupa (Tarnowskie Góry) - Sezon 1952 Piłka nożna: Klasa A Katowice, grupa XI (Częstochowa) - Sezon 1952 | BARAŻ | ? 1952 | ? | Górnik Kamień | Stal Zawiercie | 1 : 0 (?:?) * |
- * - Mecz rewanżowy został przerwany przy stanie 1-0 dla Górnika z powodu wtargnięcia na boisko kibiców z Zawiercia. Utrzymano wynik z boiska.
Do dalszych gier awansował Górnik Kamień