Piłka Nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1938/1939: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
mNie podano opisu zmian |
(Uzupełnienie hasła) |
||
Linia 399: | Linia 399: | ||
| ALIGN=center|[[KS Kazimierz]] | | ALIGN=center|[[KS Kazimierz]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|[[18 września]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[TS TUR Gołonóg]] | |||
| ALIGN=center|[[PAUZA]] | |||
| ALIGN=center| | |||
|} | |} | ||
Linia 428: | Linia 437: | ||
| ALIGN=center|[[25 września]] [[1938]] (n) | | ALIGN=center|[[25 września]] [[1938]] (n) | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[TS TUR Gołonóg]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec|Unia III Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
Linia 437: | Linia 446: | ||
| ALIGN=center|[[25 września]] [[1938]] (n) | | ALIGN=center|[[25 września]] [[1938]] (n) | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Brygada Strzemieszyce]] | ||
| ALIGN=center|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza|RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza]] | | ALIGN=center|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza|RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
Linia 497: | Linia 506: | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[Ster Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Ster Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Polonia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
Linia 505: | Linia 514: | ||
| ALIGN=center|[[2 października]] [[1938]] (n) | | ALIGN=center|[[2 października]] [[1938]] (n) | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Brygada Strzemieszyce]] | ||
| ALIGN=center|[[Naprzód Józefów]] | | ALIGN=center|[[Naprzód Józefów]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
Linia 514: | Linia 523: | ||
| ALIGN=center|[[2 października]] [[1938]] (n) | | ALIGN=center|[[2 października]] [[1938]] (n) | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[TS TUR Gołonóg]] | ||
| ALIGN=center|[[KS Kazimierz]] | | ALIGN=center|[[KS Kazimierz]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|[[2 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec|Unia III Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[PAUZA]] | |||
| ALIGN=center| | |||
|} | |} | ||
Linia 614: | Linia 632: | ||
| ALIGN=center|[[16 października]] [[1938]] (n) | | ALIGN=center|[[16 października]] [[1938]] (n) | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[TS TUR Gołonóg]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[KSM Stary Sielec Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
Linia 624: | Linia 642: | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[Makabi Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Makabi Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec|Unia III Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
Linia 673: | Linia 691: | ||
| ALIGN=center|[[23 października]] [[1938]] (n) | | ALIGN=center|[[23 października]] [[1938]] (n) | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[TS TUR Gołonóg]] | ||
| ALIGN=center|[[?]] | | ALIGN=center|[[?]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
Linia 862: | Linia 880: | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[Ster Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Ster Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[KSM Stary Sielec Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
Linia 870: | Linia 888: | ||
| ALIGN=center|[[2 kwietnia]] [[1939]] (n) | | ALIGN=center|[[2 kwietnia]] [[1939]] (n) | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Nordia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza|RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza]] | | ALIGN=center|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza|RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
Linia 1059: | Linia 1077: | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|[[???]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=center|[[30 kwietnia]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[TS TUR Gołonóg]] | |||
| ALIGN=center|[[PAUZA]] | |||
| ALIGN=center| | |||
|} | |} | ||
Linia 1165: | Linia 1192: | ||
| ALIGN=center|[[14 maja]] [[1939]] (n) | | ALIGN=center|[[14 maja]] [[1939]] (n) | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Nordia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[KSM Stary Sielec Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
Linia 1175: | Linia 1202: | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[KS Kazimierz]] | | ALIGN=center|[[KS Kazimierz]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[TS TUR Gołonóg]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|17 | |||
| ALIGN=center|[[14 maja]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec|Unia III Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[PAUZA]] | |||
| ALIGN=center| | |||
|} | |} | ||
Linia 1216: | Linia 1252: | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[Naprzód Józefów]] | | ALIGN=center|[[Naprzód Józefów]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[KSM Stary Sielec Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
Linia 1284: | Linia 1320: | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[KS Kazimierz]] | | ALIGN=center|[[KS Kazimierz]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Brygada Strzemieszyce]]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
Linia 1334: | Linia 1370: | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[Makabi Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Makabi Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Polonia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
Wersja z 12:23, 2 lut 2024
Piłka Nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1938/1939 - Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej
Hasło w budowie
- Mistrzostwo grupy II wywalczyła Polonia Sosnowiec, a po wygranym barażu z mistrzem grupy I - Cyklonem Rogoźnik także awans do Klasy A. Jednak pomimo przegranego barażu w związku z powiększeniem do 12 drużyn Klasy A od sezonu 1939/1940 Cyklon również wywalczył awans do Klasy A. Brak końcowej tabeli rozgrywek. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. Udało się ustalić drużyny grające w tej grupie i część wyników meczy.
- Strzelecki Sosnowiec nie przystąpił do rozgrywek i ostatecznie wystartowało 11 drużyn.
- Przed rozpoczęciem rundy wiosennej TUR Gołonóg zmienił nazwę na TS Gołonóg.
SKŁAD KLASY B GRUPY II
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|
1 | Polonia Sosnowiec | Sosnowiec |
2 | Brygada Strzemieszyce | Strzemieszyce |
3 | Unia III Sosnowiec | Sosnowiec |
4 | KSM Stary Sielec Sosnowiec | Sosnowiec |
5 | Naprzód Józefów | Zagórze |
6 | TS TUR Gołonóg | Gołonóg |
7 | KS Kazimierz | Kazimierz |
8 | Makabi Sosnowiec | Sosnowiec |
9 | Ster Sosnowiec | Sosnowiec |
10 | Nordia Sosnowiec | Sosnowiec |
11 | RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza | Dąbrowa Gór. |
12 | Strzelecki Sosnowiec | Sosnowiec |
BARAŻ O MISTRZOSTWO KLASY B I AWANS DO KLASY A SOSNOWIEC
Wzięły w nim udział: Cyklon Rogoźnik - mistrz mistrz grupy I Klasy B i Polonia Sosnowiec - mistrz grupy II Klasy B rozgrywając mecz i rewanż. Ówczesny regulamin stanowił, że w przypadku równej ilości punktów rozgrywa się trzeci mecz na neutralnym terenie. Wobec tego, że każda z drużyn wygrała po 1 meczu o awansie zadecydował trzeci mecz na neutralnym terenie w Będzinie, który wygrała Polonia Sosnowiec i to ona uzyskała awans do Klasy A. Jednak z uwagi powiększenie od sezonu 1939/1940 Klasy A to również Cyklon Rogoźnik jako przegrany w barażu wywalczył awans do Klasy A.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Piłka Nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1938/1939 Piłka Nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1938/1939 | BARAŻ | 16 lipca 1939 | ? | Polonia Sosnowiec | Cyklon Rogoźnik | 7 : 2 (3:1) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Piłka Nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1938/1939 Piłka Nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1938/1939 | BARAŻ | 23 lipca 1939 | ? | Cyklon Rogoźnik | Polonia Sosnowiec | 2 : 0 (1:0) |
- Mecz został przerwany pod koniec II połowy przez sędziego p. Łatę z Sosnowca, który postanowił usunąć z boiska jednego z piłkarzy Polonii - Ciszka. Spotkało to się z gwałtownymi protestami polonistów i sędzia przerwał mecz.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Piłka Nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1938/1939 Piłka Nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1938/1939 | BARAŻ | 30 lipca 1939 - Będzin | ? | Polonia Sosnowiec | Cyklon Rogoźnik | 3 : 0 w.o. |
- Trzeci mecz barażowy został przerwany w dogrywce przy stanie 1-1. Po 90 minutach był remis 1-1 (?-?). Po kilku minutach dogrywki doszło do incydentu. Otóż jeden z graczy Polonii zaatakował bramkarza Cyklonu, który zaczął się bronić zgodnie z przepisami. Mimo to sędzia usunął z boiska bramkarza Cyklonu. W proteście przeciwko jego decyzji drużyna Cyklonu zeszła z boiska. Gola dla Cyklonu zdobył Rabsztyn, a dla Polonii Tomasik.
WYNIKI
RUNDA JESIENNA
Kolejka 1
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 28 sierpnia 1938 (n) | Unia III Sosnowiec | Brygada Strzemieszyce | 6 : 2 (2:1) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 28 sierpnia 1938 (n) | ??? | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | Nordia Sosnowiec | 6 : 1 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 28 sierpnia 1938 (n) | ??? | KSM Stary Sielec Sosnowiec | Ster Sosnowiec | 4 : 3 (0:2) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 28 sierpnia 1938 (n) | ??? | Polonia Sosnowiec | TS TUR Gołonóg | 5 : 0 (2:0) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 28 sierpnia 1938 (n) | ??? | Makabi Sosnowiec | Naprzód Józefów | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 28 sierpnia 1938 (n) | ??? | KS Kazimierz | PAUZA |
Kolejka 2
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 2 | 4 września 1938 (n) | KSM Stary Sielec Sosnowiec | Unia III Sosnowiec | 3 : 0 (1:0) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 2 | 4 września 1938 (n) | ??? | Polonia Sosnowiec | KS Kazimierz | 4 : 2 (4:2) |
Klasa B (Sosnowiec) | 2 | 4 września 1938 (n) | ??? | [[]] | [[]] | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 2 | 4 września 1938 (n) | ??? | [[]] | [[]] | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 2 | 4 września 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 3
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 3 | 11 września 1938 (n) | Brygada Strzemieszyce | Polonia Sosnowiec | 1 : 3 (1:2) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 3 | 11 września 1938 (n) | ??? | Unia III Sosnowiec | Nordia Sosnowiec | 2 : 0 (1:0) |
Klasa B (Sosnowiec) | 3 | 11 września 1938 (n) | ??? | Ster Sosnowiec | Naprzód Józefów | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 3 | 11 września 1938 (n) | ??? | KS Kazimierz | Makabi Sosnowiec | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 3 | 11 września 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 4
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 4 | 18 września 1938 (n) | Naprzód Józefów | Unia III Sosnowiec | 5 : 2 (?:?) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 4 | 18 września 1938 (n) | ??? | Polonia Sosnowiec | KSM Stary Sielec Sosnowiec | 5 : 0 (1:0) |
Klasa B (Sosnowiec) | 4 | 18 września 1938 (n) | ??? | Brygada Strzemieszyce | Makabi Sosnowiec | 3 : 1 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 4 | 18 września 1938 (n) | ??? | Zew II Kazimierz | AKS II Niwka | 2 : 0 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 4 | 18 września 1938 (n) | ??? | RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza | KS Kazimierz | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 4 | 18 września 1938 (n) | ??? | TS TUR Gołonóg | PAUZA |
Kolejka 5
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 5 | 25 września 1938 (n) | Ster Sosnowiec | KS Kazimierz | 7 : 1 (4:0) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 5 | 25 września 1938 (n) | ??? | TS TUR Gołonóg | Unia III Sosnowiec | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 5 | 25 września 1938 (n) | ??? | Brygada Strzemieszyce | RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 5 | 25 września 1938 (n) | ??? | ? | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 5 | 25 września 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 6
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 6 | 2 października 1938 (n) | KSM Stary Sielec Sosnowiec | Nordia Sosnowiec | 2 : 1 (?:?) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 6 | 2 października 1938 (n) | ??? | RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza | Makabi Sosnowiec | 6 : 0 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 6 | 2 października 1938 (n) | ??? | Ster Sosnowiec | Polonia Sosnowiec | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 6 | 2 października 1938 (n) | ??? | Brygada Strzemieszyce | Naprzód Józefów | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 6 * | 2 października 1938 (n) | ??? | TS TUR Gołonóg | KS Kazimierz | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 6 | 2 października 1938 (n) | ??? | Unia III Sosnowiec | PAUZA |
Kolejka 7
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 7 | 9 października 1938 (n) | 13.00 | Unia III Sosnowiec | Polonia Sosnowiec | 3 : 2 (0:2) |
Klasa B (Sosnowiec) | 7 | 9 października 1938 (n) | ??? | Ster Sosnowiec | Makabi Sosnowiec | 1 : 0 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 7 | 9 października 1938 (n) | ??? | KSM Stary Sielec Sosnowiec | Naprzód Józefów | 2 : 1 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 7 | 9 października 1938 (n) | ??? | KS Kazimierz | Makabi Sosnowiec | 8 : 1 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 7 | 9 października 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 8
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 8 | 16 października 1938 (n) | Ster Sosnowiec | RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza | 2 : 1 (0:0) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 8 | 16 października 1938 (n) | ??? | Brygada Strzemieszyce | KS Kazimierz | 6 : 0 (1:0) |
Klasa B (Sosnowiec) | 8 | 16 października 1938 (n) | ??? | TS TUR Gołonóg | KSM Stary Sielec Sosnowiec | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 8 | 16 października 1938 (n) | ??? | Makabi Sosnowiec | Unia III Sosnowiec | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 8 | 16 października 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 9
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 9 | 23 października 1938 (n) | Unia III Sosnowiec | RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza | 4 : 2 (1:1) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 9 | 23 października 1938 (n) | ??? | Polonia Sosnowiec | Makabi Sosnowiec | 4 : 0 (3:0) |
Klasa B (Sosnowiec) | 9 | 23 października 1938 (n) | ??? | TS TUR Gołonóg | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 9 | 23 października 1938 (n) | ??? | ? | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 9 | 23 października 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 10
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 10 | 30 października 1938 (n) | Polonia Sosnowiec | RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza | 3 : 0 (0:0) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 10 | 30 października 1938 (n) | ??? | ? | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 10 | 30 października 1938 (n) | ??? | ? | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 10 | 30 października 1938 (n) | ??? | ? | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 10 | 30 października 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 11
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 11 | ? 1938 (n) | ? | ? | ? : ? (?:?) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 11 | ? 1938 (n) | ??? | ? | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 11 | ? 1938 (n) | ??? | ? | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 11 | ? 1938 (n) | ??? | ? | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 11 | ? 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
RUNDA WIOSENNA
Kolejka 12
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 12 | 2 kwietnia 1939 (n) | Naprzód Józefów | Makabi Sosnowiec | 3 : 2 (2:0) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 12 | 2 kwietnia 1939 (n) | ??? | Brygada Strzemieszyce | Unia III Sosnowiec | 5: 1 (2:0) |
Klasa B (Sosnowiec) | 12 | 2 kwietnia 1939 (n) | ??? | Polonia Sosnowiec | TS TUR Gołonóg | 6 : 0 (3:0) |
Klasa B (Sosnowiec) | 12 | 2 kwietnia 1939 (n) | ??? | Ster Sosnowiec | KSM Stary Sielec Sosnowiec | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 12 | 2 kwietnia 1939 (n) | ??? | Nordia Sosnowiec | RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 12 | 2 kwietnia 1939 (n) | ??? | KS Kazimierz | PAUZA |
Kolejka 13
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 13 | 16 kwietnia 1939 (n) | Unia III Sosnowiec | KSM Stary Sielec Sosnowiec | 3 : 1 (2:1) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 13 | 16 kwietnia 1939 (n) | ??? | Polonia Sosnowiec | KS Kazimierz | 9 : 1 (5:0) |
Klasa B (Sosnowiec) | 13 | 16 kwietnia 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 13 | 16 kwietnia 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 13 | 16 kwietnia 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 14
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 14 | 23 kwietnia 1939 (n) | Naprzód Józefów | Ster Sosnowiec | 4 : 3 (2:3) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 14 | 23 kwietnia 1939 (n) | ??? | Polonia Sosnowiec | Brygada Strzemieszyce | 8 : 0 (3:0) |
Klasa B (Sosnowiec) | 14 | 23 kwietnia 1939 (n) | ??? | Nordia Sosnowiec | Unia III Sosnowiec | 2 : 1 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 14 | 23 kwietnia 1939 (n) | ??? | Makabi Sosnowiec | KS Kazimierz | 2 : 1 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 14 | 23 kwietnia 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 15
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 15 | 30 kwietnia 1939 (n) | Polonia Sosnowiec | KSM Stary Sielec Sosnowiec | 2 : 0 (1:0) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 15 | 30 kwietnia 1939 (n) | ??? | KS Kazimierz | RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza | 1 : 2 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 15 | 30 kwietnia 1939 (n) | ??? | Naprzód Józefów | Unia III Sosnowiec | 6 : 1 (3:1) |
Klasa B (Sosnowiec) | 15 | 30 kwietnia 1939 (n) | ??? | Makabi Sosnowiec | Brygada Strzemieszyce | 1 : 1 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 15 | 30 kwietnia 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 15 | 30 kwietnia 1938 (n) | ??? | TS TUR Gołonóg | PAUZA |
Kolejka 16
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 16 | 7 maja 1939 (n) | 14.30 | RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza | Brygada Strzemieszyce | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 16 | 7 maja 1939 (n) | Unia III Sosnowiec | TS TUR Gołonóg | 9 : 1 (?:?) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 16 | 7 maja 1939 (n) | ??? | Ster Sosnowiec | KS Kazimierz | 3 : 0 w.o. |
Klasa B (Sosnowiec) | 16 | 7 maja 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 16 | 7 maja 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 17
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 17 | 14 maja 1939 (n) | Naprzód Józefów | Brygada Strzemieszyce | 3 : 0 (2:0) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 17 | 14 maja 1939 (n) | ??? | Polonia Sosnowiec | Ster Sosnowiec | 4 : 0 (1:0) |
Klasa B (Sosnowiec) | 17 | 14 maja 1939 (n) | ??? | Makabi Sosnowiec | RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza | 1 : 1 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 17 | 14 maja 1939 (n) | ??? | Nordia Sosnowiec | KSM Stary Sielec Sosnowiec | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 17 | 14 maja 1939 (n) | ??? | KS Kazimierz | TS TUR Gołonóg | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 17 | 14 maja 1938 (n) | ??? | Unia III Sosnowiec | PAUZA |
Kolejka 18
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 18 | 21 maja 1939 (n) | 17.00 | Polonia Sosnowiec | Unia III Sosnowiec | 8 : 0 (3:0) |
Klasa B (Sosnowiec) | 18 | 21 maja 1939 (n) | ??? | Makabi Sosnowiec | Ster Sosnowiec | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 18 | 21 maja 1939 (n) | ??? | Naprzód Józefów | KSM Stary Sielec Sosnowiec | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 18 | 21 maja 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 18 | 21 maja 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 19
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 19 | 28 maja 1939 (n) | Unia III Sosnowiec | Makabi Sosnowiec | 8 : 2 (1:1) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 19 | 28 maja 1939 (n) | KSM Stary Sielec Sosnowiec | TS TUR Gołonóg | 2 : 1 (?:?) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 19 | 28 maja 1939 (n) | ??? | RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza | Ster Sosnowiec | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 19 | 28 maja 1939 (n) | ??? | KS Kazimierz | Brygada Strzemieszyce] | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 19 | 28 maja 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 20
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 20 | 4 czerwca 1939 (n) | 16.30 | Nordia Sosnowiec | TS TUR Gołonóg | 5 : 0 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 20 | 4 czerwca 1939 (n) | ??? | RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza | Unia III Sosnowiec | 5 : 4 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 20 | 4 czerwca 1939 (n) | ??? | Makabi Sosnowiec | Polonia Sosnowiec | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 20 | 4 czerwca 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 20 | 4 czerwca 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 21
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 21 | ? 1939 (n) | RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza | Polonia Sosnowiec | ? : ? (?:?) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 21 | ? 1939 (n) | ??? | ? | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 21 | ? 1939 (n) | ??? | ? | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 21 | ? 1939 (n) | ??? | ? | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 21 | ? 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 22
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 22 | ? 1939 (n) | ? | ? | ? : ? (?:?) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 22 | ? 1939 (n) | ??? | ? | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 22 | ? 1939 (n) | ??? | ? | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 22 | ? 1939 (n) | ??? | ? | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 22 | ? 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
GALERIA
Bibliografia (źródło):
- "Expres Zagłębia", lata 1938-1939. Baraże: ExZ nr 202 z 1939-07-24, ExZ nr 195 z 1939-08-17, ExZ nr 209 z 1939-07-31
- "Kurier Zachodni Iskra", lata 1938-1939.
- Materiały nadesłane przez Pawła Jończyka opracowane na podstawie ówczesnej prasy.