Piłka Nożna Liga Okręgowa 1975/1976 grupa I Katowice: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
mNie podano opisu zmian |
(Uzupełnienie hasła) |
||
Linia 56: | Linia 56: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[AKS | | ALIGN=LEFT|[[AKS Chorzów]] | ||
| ALIGN=center|26 | | ALIGN=center|26 | ||
| ALIGN=center|35 | | ALIGN=center|35 | ||
Linia 174: | Linia 174: | ||
| ALIGN=center|16 | | ALIGN=center|16 | ||
| ALIGN=center|55 | | ALIGN=center|55 | ||
|} | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=4%|1 | |||
! WIDTH=4%|2 | |||
! WIDTH=4%|3 | |||
! WIDTH=4%|4 | |||
! WIDTH=4%|5 | |||
! WIDTH=4%|6 | |||
! WIDTH=4%|7 | |||
! WIDTH=4%|8 | |||
! WIDTH=4%|9 | |||
! WIDTH=4%|10 | |||
! WIDTH=4%|11 | |||
! WIDTH=4%|12 | |||
! WIDTH=4%|13 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Knurów]] | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|4-1 | |||
| ALIGN=center|4-0 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|5-1 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[GKS Jastrzębie-Zdrój]] | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|6-3 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|4-0 | |||
| ALIGN=center|4-0 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|4-0 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|6-0 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Wojkowice]] | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|5-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[AKS Chorzów]] | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|4-3 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Walka Zabrze]] | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|2-4 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Klimontów]] | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|1-4 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie]] | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|0-4 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|1-4 | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|4-3 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[ROW II Rybnik]] | |||
| ALIGN=center|1-3 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|3-3 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|0-3 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Radlin]] | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|3-2 | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|0-3 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Czerwionka]] | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
| ALIGN=center|2-3 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Andaluzja Brzozowice]] | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|1-3 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|0-4 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|1-4 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Pszów]] | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|3-3 | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Siemianowice Śląskie]] | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|0-4 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|0-4 | |||
| ALIGN=center|1-3 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|0-3 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|- | |||
|} | |} | ||
=Bibliografia (źródło):= | =Bibliografia (źródło):= | ||
* "Wiadomości Zagłębia", lata 1975-1976 | * "Wiadomości Zagłębia", lata 1975-1976 |
Wersja z 00:13, 15 lut 2023
Piłka Nożna Liga Okręgowa 1975/1976 grupa I Katowice
- Od następnego sezonu 1976/1977 została reaktywowana III Liga, a Ligi Okręgowe stały się czwartym szczeblem rozgrywek. W woj. katowickim piątym szczeblem (pomiędzy Ligą Okręgową, a Klasą A) rozgrywek była Klasa Terenowa zamiast dotychczasowej Klasy Regionalnej (zmiana nazwy klasy rozgrywkowej).
- Wymiennie w tamtym okresie w prasie Liga Okręgowa była nazywana Ligą (Klasą Wojewódzką).
- Awans do III Ligi: Górnik Knurów, GKS Jastrzębie-Zdrój, Górnik Wojkowice. Dodatkowo Górnik Knurów grał bez sukcesu w barażach o awans do II Ligi. W przyszłym sezonie drużyny z miejsc 4-13 zagrały w Lidze Okręgowej (Wojewódzkiej), która stałą się czwartym szczeblem rozgrywek. Spadek do Klasy Terenowej: Górnik Siemianowice Śląskie. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Górnik Knurów (A) | 26 | 40 | ? | ? | ? | 47 | 15 |
2 | GKS Jastrzębie-Zdrój (A) | 26 | 39 | ? | ? | ? | 56 | 20 |
3 | Górnik Wojkowice (A) | 26 | 36 | ? | ? | ? | 37 | 14 |
4 | AKS Chorzów | 26 | 35 | ? | ? | ? | 42 | 18 |
5 | Sarmacja Będzin | 26 | 35 | ? | ? | ? | 44 | 35 |
6 | Walka Zabrze | 26 | 30 | ? | ? | ? | 26 | 22 |
7 | Górnik Klimontów | 26 | 25 | ? | ? | ? | 37 | 37 |
8 | Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie | 26 | 23 | ? | ? | ? | 32 | 45 |
9 | ROW II Rybnik | 26 | 22 | ? | ? | ? | 27 | 26 |
10 | Górnik Radlin | 26 | 21 | ? | ? | ? | 28 | 34 |
11 | Górnik Czerwionka | 26 | 20 | ? | ? | ? | 24 | 34 |
12 | Andaluzja Brzozowice | 26 | 17 | ? | ? | ? | 18 | 39 |
13 | Górnik Pszów | 26 | 11 | ? | ? | ? | 17 | 47 |
14 | Górnik Siemianowice Śląskie (S) | 26 | 10 | ? | ? | ? | 16 | 55 |
M-ce | Nazwa klubu | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Górnik Knurów | - | 2-0 | 1-2 | 2-1 | 3-1 | 3-0 | 4-1 | 4-0 | 1-1 | 1-0 | 2-0 | 2-0 | 3-0 | 5-1 |
2 | GKS Jastrzębie-Zdrój | 2-1 | - | 1-0 | 1-1 | 6-3 | 1-1 | 4-0 | 4-0 | 1-0 | 4-0 | 2-0 | 1-0 | 6-0 | 1-0 |
3 | Górnik Wojkowice | 0-0 | 1-0 | - | 1-0 | 3-0 | 0-1 | 2-1 | 3-1 | 3-1 | 0-0 | 2-1 | 3-0 | 3-0 | 5-0 |
4 | AKS Chorzów | 1-2 | 2-0 | 0-0 | - | 0-1 | 1-0 | 1-0 | 3-0 | 0-0 | 3-1 | 2-2 | 0-0 | 2-0 | 3-0 |
5 | Sarmacja Będzin | 1-0 | 0-0 | 1-0 | 1-0 | - | 2-1 | 3-0 | 4-3 | 2-1 | 2-1 | 0-0 | 3-0 | 3-0 | 3-1 |
6 | Walka Zabrze | 1-0 | 2-1 | 0-0 | 2-4 | 1-1 | - | 2-2 | 1-1 | 1-0 | 1-0 | 1-0 | 2-0 | 2-1 | 3-0 |
7 | Górnik Klimontów | 1-1 | 1-4 | 1-0 | 1-2 | 3-0 | 1-1 | - | 0-0 | 2-1 | 2-1 | 2-1 | 1-0 | 2-1 | 1-0 |
8 | Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie | 1-2 | 0-4 | 1-1 | 2-2 | 1-2 | 0-1 | 2-0 | - | 1-0 | 1-4 | 3-1 | 1-1 | 1-1 | 4-3 |
9 | ROW II Rybnik | 1-3 | 0-1 | 0-0 | 1-1 | 3-3 | 1-1 | 1-1 | 0-1 | - | 0-0 | 0-1 | 3-0 | 0-3 | 1-1 |
10 | Górnik Radlin | 0-1 | 3-1 | 1-2 | 0-2 | 3-2 | 2-2 | 0-0 | 1-2 | 0-3 | - | 2-0 | 1-1 | 2-2 | 2-0 |
11 | Górnik Czerwionka | 0-2 | 0-1 | 3-1 | 2-3 | 2-0 | 0-0 | 2-1 | 1-2 | 0-0 | 1-0 | - | 2-2 | 2-1 | 0-0 |
12 | Andaluzja Brzozowice | 0-1 | 1-3 | 0-1 | 0-4 | 1-1 | 0-0 | 1-2 | 1-0 | 1-4 | 1-2 | 0-0 | - | 2-1 | 3-1 |
13 | Górnik Pszów | 0-2 | 1-2 | 0-2 | 0-0 | 1-2 | 1-0 | 2-0 | 0-2 | 0-1 | 0-0 | 3-3 | 0-2 | - | 1-0 |
14 | Górnik Siemianowice Śląskie | 0-1 | 0-4 | 1-2 | 0-4 | 1-3 | 1-0 | 1-1 | 2-2 | 0-2 | 0-3 | 2-0 | 0-1 | 1-0 | - |
Bibliografia (źródło):
- "Wiadomości Zagłębia", lata 1975-1976