Piłka Nożna III Liga 1958 grupa I Kraków: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
Nie podano opisu zmian |
m (Uzupełnienie hasła) |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
'''[[Piłka Nożna III Liga 1958 grupa I Kraków|Piłka Nożna III Liga 1958 grupa I (zachodnia) Kraków]]''' | '''[[Piłka Nożna III Liga 1958 grupa I Kraków|Piłka Nożna III Liga 1958 grupa I (zachodnia) Kraków]]''' | ||
* Awans do barażu ze zwycięzcą grupy II (wschodniej) Kraków uzyskała Unia Oświęcim. Dopiero zwycięzca tego | * Awans do barażu ze zwycięzcą grupy II (wschodniej) Kraków - Unią Tarnów uzyskała Unia Oświęcim. Dopiero zwycięzca tego barażu uzyskiwał prawo gry w eliminacjach do II Ligi, a okazała się nią Unia Tarnów. Spadek do Klasy A: Garbarnia II Kraków, Wawel II Kraków, Cracovia II Kraków, KS Olkusz. | ||
* KS Olkusz z uwagi na to, że jego stadion nie spełniał wymogów gry w III Lidze swoje mecze jako gospodarze rozgrywał w Wolbromiu na stadionie KS Przebój. Tabela podana za "105 lat Małopolski Związek Piłki Nożnej w Krakowie". Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. | * KS Olkusz z uwagi na to, że jego stadion nie spełniał wymogów gry w III Lidze swoje mecze jako gospodarze rozgrywał w Wolbromiu na stadionie KS Przebój. Tabela podana za "105 lat Małopolski Związek Piłki Nożnej w Krakowie". Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. | ||
Linia 186: | Linia 186: | ||
| ALIGN=center|'''3 : 0''' (?:?) | | ALIGN=center|'''3 : 0''' (?:?) | ||
|} | |} | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=4%|1 | |||
! WIDTH=4%|2 | |||
! WIDTH=4%|3 | |||
! WIDTH=4%|4 | |||
! WIDTH=4%|5 | |||
! WIDTH=4%|6 | |||
! WIDTH=4%|7 | |||
! WIDTH=4%|8 | |||
! WIDTH=4%|9 | |||
! WIDTH=4%|10 | |||
! WIDTH=4%|11 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Unia Oświęcim]] | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|2-3 | |||
| ALIGN=center|4-0 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|6-0 | |||
| ALIGN=center|7-1 | |||
| ALIGN=center|4-0 | |||
| ALIGN=center|7-2 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|4-1 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[KS Chełmek]] | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|4-1 | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|5-1 | |||
| ALIGN=center|6-1 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Brzeszcze]] | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|4-0 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|3-3 | |||
| ALIGN=center|1-6 | |||
| ALIGN=center|4-0 | |||
| ALIGN=center|5-2 | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Fablok Chrzanów]] | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
| ALIGN=center|2-5 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|3-2 | |||
| ALIGN=center|3-0 | |||
| ALIGN=center|4-0 | |||
| ALIGN=center|5-2 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Beskid Andrychów]] | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|4-1 | |||
| ALIGN=center|0-3 | |||
| ALIGN=center|4-2 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|4-0 | |||
| ALIGN=center|5-0 | |||
| ALIGN=center|4-0 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Czarni Żywiec]] | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|2-3 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|5-2 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|4-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Koszarawa Żywiec]] | |||
| ALIGN=center|2-3 | |||
| ALIGN=center|3-2 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|2-3 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|2-4 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Garbarnia Kraków|Garbarnia II Kraków]] | |||
| ALIGN=center|1-4 | |||
| ALIGN=center|1-4 | |||
| ALIGN=center|0-3 | |||
| ALIGN=center|7-1 | |||
| ALIGN=center|0-0 | |||
| ALIGN=center|6-0 | |||
| ALIGN=center|3-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|1-4 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Wawel Kraków|Wawel II Kraków]] | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|5-1 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|10-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Cracovia Kraków|Cracovia II Kraków]] | |||
| ALIGN=center|1-3 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|2-1 | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|0-1 | |||
| ALIGN=center|5-2 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|1-0 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|[[KS Olkusz]] | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|1-3 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|2-2 | |||
| ALIGN=center|1-2 | |||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|2-0 | |||
| ALIGN=center|1-3 | |||
| ALIGN=center|0-2 | |||
| ALIGN=center|2-3 | |||
|} | |||
=Bibliografia (źródło):= | |||
* 105 lat Małopolski Związek Piłki Nożnej w Krakowie, Wydawnictwo GiA, Katowice 2016 r. | |||
* facebook |
Wersja z 23:54, 9 lis 2023
Piłka Nożna III Liga 1958 grupa I (zachodnia) Kraków
- Awans do barażu ze zwycięzcą grupy II (wschodniej) Kraków - Unią Tarnów uzyskała Unia Oświęcim. Dopiero zwycięzca tego barażu uzyskiwał prawo gry w eliminacjach do II Ligi, a okazała się nią Unia Tarnów. Spadek do Klasy A: Garbarnia II Kraków, Wawel II Kraków, Cracovia II Kraków, KS Olkusz.
- KS Olkusz z uwagi na to, że jego stadion nie spełniał wymogów gry w III Lidze swoje mecze jako gospodarze rozgrywał w Wolbromiu na stadionie KS Przebój. Tabela podana za "105 lat Małopolski Związek Piłki Nożnej w Krakowie". Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Oświęcim (B) | 20 | 31 | ? | ? | ? | 62 | 21 |
2 | KS Chełmek | 20 | 30 | ? | ? | ? | 47 | 22 |
3 | Górnik Brzeszcze | 20 | 25 | ? | ? | ? | 43 | 32 |
4 | Beskidy Andrychów | 20 | 20 | ? | ? | ? | 31 | 27 |
5 | Fablok Chrzanów | 20 | 20 | ? | ? | ? | 36 | 38 |
6 | Koszarawa Żywiec | 20 | 19 | ? | ? | ? | 30 | 45 |
7 | Czarni Żywiec | 20 | 18 | ? | ? | ? | 28 | 38 |
8 | Garbarnia II Kraków (S) | 20 | 16 | ? | ? | ? | 38 | 43 |
9 | Wawel II Kraków (S) | 20 | 16 | ? | ? | ? | 37 | 41 |
10 | Cracovia II Kraków (S) | 20 | 14 | ? | ? | ? | 27 | 41 |
11 | KS Olkusz (S) | 20 | 9 | ? | ? | ? | 21 | 52 |
BARAŻ O AWANS DO ELIMINACJI DO II LIGI
Wzięły w nim udział: Unia Oświęcim - zwycięzca grupy I krakowskiej III Ligi i Unia Tarnów - - zwycięzca grupy II krakowskiej III Ligi rozgrywając mecz i rewanż. Baraż pozostał nierozstrzygnięty i o awansie Unii Tarnów zadecydowało losowanie.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Piłka Nożna III Liga 1958 grupa II Kraków Piłka Nożna III Liga 1958 grupa I Kraków | BARAŻ | ? 1958 | ? | Unia Tarnów | Unia Oświęcim | 4 : 1 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Piłka Nożna III Liga 1958 grupa I Kraków Piłka Nożna III Liga 1958 grupa II Kraków | BARAŻ | ? 1958 | ? | Unia Oświęcim | Unia Tarnów | 3 : 0 (?:?) |
M-ce | Nazwa klubu | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Oświęcim | - | 2-2 | 2-3 | 4-0 | 2-1 | 6-0 | 7-1 | 4-0 | 7-2 | 3-0 | 4-1 |
2 | KS Chełmek | 0-1 | - | 4-1 | 3-1 | 2-1 | 2-1 | 0-0 | 5-1 | 6-1 | 3-0 | 2-0 |
3 | Górnik Brzeszcze | 2-1 | 1-1 | - | 1-0 | 4-0 | 0-1 | 3-3 | 1-6 | 4-0 | 5-2 | 3-1 |
4 | Fablok Chrzanów | 1-1 | 1-2 | 2-2 | - | 1-0 | 2-5 | 2-0 | 3-2 | 3-0 | 4-0 | 5-2 |
5 | Beskid Andrychów | 0-2 | 4-1 | 0-3 | 4-2 | - | 4-0 | 5-0 | 4-0 | 0-0 | 0-2 | 2-0 |
6 | Czarni Żywiec | 2-1 | 0-2 | 2-3 | 1-1 | 0-1 | - | 0-0 | 2-1 | 5-2 | 2-0 | 4-0 |
7 | Koszarawa Żywiec | 2-3 | 3-2 | 2-1 | 2-3 | 2-0 | 2-1 | - | 2-1 | 2-1 | 2-4 | 2-1 |
8 | Garbarnia II Kraków | 1-4 | 1-4 | 0-3 | 7-1 | 0-0 | 6-0 | 3-1 | - | 1-4 | 2-1 | 1-2 |
9 | Wawel II Kraków | 0-1 | 1-1 | 1-2 | 1-1 | 2-1 | 5-1 | 1-2 | 0-1 | - | 2-2 | 10-0 |
10 | Cracovia II Kraków | 1-3 | 1-2 | 2-1 | 0-2 | 1-2 | 0-1 | 5-2 | 1-1 | 1-2 | - | 1-0 |
11 | KS Olkusz | 2-2 | 1-3 | 2-0 | 2-2 | 1-2 | 1-1 | 2-0 | 1-3 | 0-2 | 2-3 |
Bibliografia (źródło):
- 105 lat Małopolski Związek Piłki Nożnej w Krakowie, Wydawnictwo GiA, Katowice 2016 r.