Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1979/1980: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
(Utworzył nową stronę „w”) |
Nie podano opisu zmian |
||
(Nie pokazano 2 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
w | * Awans do Klasy A Sosnowiec wywalczyła drużyna Warta I Zawiercie. Zespół ten rozpoczął rozgrywki jako Włókniarz Zawiercie, ale 4 marca 1980 roku nastąpiło połączenie Warty i Włókniarza w jeden klub MRKS Warta Zawiercie. W rundzie wiosennej kontynuował on rozgrywki pod nazwą "Warta I Zawiercie" i wywalczył awans. W przyszłym sezonie w Klasie A wystąpił zespół Warta II Zawiercie. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. | ||
='''TABELA KOŃCOWA'''= | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Włókniarz Zawiercie|Warta I Zawiercie]] (A) (w rundzie jesiennej jako Włókniarz Zawiercie) | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|42 | |||
| ALIGN=center|21 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Olimpia Blanowice]] | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|36 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[MKS Poręba|Stal II Poręba]] | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|41 | |||
| ALIGN=center|29 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Źródło Kromołów]] | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|24 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie|Warta II Zawiercie]] | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|38 | |||
| ALIGN=center|38 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Grom Chruszczobród]] | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|33 | |||
| ALIGN=center|35 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Niwy Brudzowice|LZS Brudzowice]] | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|19 | |||
| ALIGN=center|38 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[LZS Ciągowice]] | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|45 | |||
|} | |||
[[Kategoria:Klasa B|Sezon 1979/1980]] | |||
[[Kategoria:Klasa B (Sosnowiec)|Sezon 1979/1980]] | |||
[[Kategoria:Rozgrywki piłkarskie siódmego poziomu|Sezon 1979/1980]] |
Aktualna wersja na dzień 11:16, 31 maj 2022
- Awans do Klasy A Sosnowiec wywalczyła drużyna Warta I Zawiercie. Zespół ten rozpoczął rozgrywki jako Włókniarz Zawiercie, ale 4 marca 1980 roku nastąpiło połączenie Warty i Włókniarza w jeden klub MRKS Warta Zawiercie. W rundzie wiosennej kontynuował on rozgrywki pod nazwą "Warta I Zawiercie" i wywalczył awans. W przyszłym sezonie w Klasie A wystąpił zespół Warta II Zawiercie. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta I Zawiercie (A) (w rundzie jesiennej jako Włókniarz Zawiercie) | 14 | 25 | ? | ? | ? | 42 | 21 |
2 | Olimpia Blanowice | 14 | 21 | ? | ? | ? | 36 | 15 |
3 | Stal II Poręba | 14 | 17 | ? | ? | ? | 41 | 29 |
4 | Źródło Kromołów | 14 | 15 | ? | ? | ? | 24 | 17 |
5 | Warta II Zawiercie | 14 | 14 | ? | ? | ? | 38 | 38 |
6 | Grom Chruszczobród | 14 | 13 | ? | ? | ? | 33 | 35 |
7 | LZS Brudzowice | 14 | 6 | ? | ? | ? | 19 | 38 |
8 | LZS Ciągowice | 14 | 1 | 0 | 1 | 13 | 5 | 45 |