Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1928: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
mNie podano opisu zmian |
mNie podano opisu zmian |
||
(Nie pokazano 4 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
Linia 3: | Linia 3: | ||
'''Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1928''' | '''Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1928''' | ||
=SKŁAD KLASY B GRUPY II= | |||
{|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 35: | Linia 36: | ||
|} | |} | ||
* Awans do Klasy A | * Awans do Klasy A wywalczył Hakoach Będzin. W kolejnym sezonie 1929 grał on w częstochowskiej grupie Klasy A. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. | ||
* Z publikowanych w ówczesnej prasie tj. "Expresu Zagłębia" i "Kuriera Zachodniego Iskra" Komunikatów KOZPN i wyników, | * Z publikowanych w ówczesnej prasie tj. "Expresu Zagłębia" i "Kuriera Zachodniego Iskra" Komunikatów KOZPN i wyników meczów oraz książki Pawła Jończyka "CKS Czeladź, tom I 1924-1939", udało się ustalić wyniki 19 z 20 rozegranych spotkań i na tej podstawie zestawić niepełną tabelę rozgrywek. Brak wyniku meczu Sarmata Wolbrom - Zagłębianka Będzin. | ||
=TABELA KOŃCOWA= | =TABELA KOŃCOWA= | ||
Linia 55: | Linia 56: | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin|ŻTGS Hakoach Będzin]] (A) | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin|ŻTGS Hakoach Będzin]] (A) | ||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center|0 | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|24 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin|KS Zagłębianka Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|15 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[TS Dąbrowa Dąbrowa Górnicza|TS Dąbrowa]] | ||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|23 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|17 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Sarmata Wolbrom|TS Sarmata Wolbrom]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
|- | | ALIGN=center|20 | ||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Vesta Olkusz|TS Vesta Olkusz]] | ||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|0 | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|36 | ||
|} | |} | ||
Linia 122: | Linia 124: | ||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin|ŻTGS Hakoach Będzin]] | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin|ŻTGS Hakoach Będzin]] | ||
| ALIGN=center|- | | ALIGN=center|- | ||
| ALIGN=center|3-1 | |||
| ALIGN=center|2-0 | | ALIGN=center|2-0 | ||
| ALIGN=center|3-1 | |||
| ALIGN=center|4-0 | | ALIGN=center|4-0 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin|KS Zagłębianka Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0-1 | ||
| ALIGN=center|- | | ALIGN=center|- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5-2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3-5 | ||
| ALIGN=center|5-1 | | ALIGN=center|5-1 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[TS Dąbrowa Dąbrowa Górnicza|TS Dąbrowa]] | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|2-1 | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|1-3 | ||
| ALIGN=center|- | | ALIGN=center|- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5-1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11-1 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Sarmata Wolbrom|TS Sarmata Wolbrom]] | ||
| ALIGN=center|0- | | ALIGN=center|0-4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center| | ||
| ALIGN=center|1-1 | |||
| ALIGN=center|- | | ALIGN=center|- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5-1 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Vesta Olkusz|TS Vesta Olkusz]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1-6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2-3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3-1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3-1 | ||
| ALIGN=center|- | | ALIGN=center|- | ||
|} | |} | ||
* Suma punktów: 38 (brak wyniku 1 meczu) | |||
* Suma bramek strzelonych: 93 | |||
* Suma bramek straconych: 93 | |||
=WYNIKI= | =WYNIKI= | ||
Linia 320: | Linia 326: | ||
| ALIGN=center|[[Zagłębianka Będzin|KS Zagłębianka Będzin]] | | ALIGN=center|[[Zagłębianka Będzin|KS Zagłębianka Będzin]] | ||
| ALIGN=center|[[TS Dąbrowa Dąbrowa Górnicza|TS Dąbrowa]] | | ALIGN=center|[[TS Dąbrowa Dąbrowa Górnicza|TS Dąbrowa]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''5 : 2''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
Linia 352: | Linia 358: | ||
| ALIGN=center|[[Hakoach Będzin|ŻTGS Hakoach Będzin]] | | ALIGN=center|[[Hakoach Będzin|ŻTGS Hakoach Będzin]] | ||
| ALIGN=center|[[Sarmata Wolbrom|TS Sarmata Wolbrom]] | | ALIGN=center|[[Sarmata Wolbrom|TS Sarmata Wolbrom]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''3 : 1''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
Linia 404: | Linia 410: | ||
| ALIGN=center|[[Zagłębianka Będzin|KS Zagłębianka Będzin]] | | ALIGN=center|[[Zagłębianka Będzin|KS Zagłębianka Będzin]] | ||
| ALIGN=center|[[Sarmata Wolbrom|TS Sarmata Wolbrom]] | | ALIGN=center|[[Sarmata Wolbrom|TS Sarmata Wolbrom]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''3 : 5''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
Linia 445: | Linia 451: | ||
| ALIGN=center|[[Sarmata Wolbrom|TS Sarmata Wolbrom]] | | ALIGN=center|[[Sarmata Wolbrom|TS Sarmata Wolbrom]] | ||
| ALIGN=center|[[TS Dąbrowa Dąbrowa Górnicza|TS Dąbrowa]] | | ALIGN=center|[[TS Dąbrowa Dąbrowa Górnicza|TS Dąbrowa]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''1 : 1''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
Linia 527: | Linia 533: | ||
| ALIGN=center|[[TS Dąbrowa Dąbrowa Górnicza|TS Dąbrowa]] | | ALIGN=center|[[TS Dąbrowa Dąbrowa Górnicza|TS Dąbrowa]] | ||
| ALIGN=center|[[Zagłębianka Będzin|KS Zagłębianka Będzin]] | | ALIGN=center|[[Zagłębianka Będzin|KS Zagłębianka Będzin]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''1 : 3''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
Linia 568: | Linia 574: | ||
| ALIGN=center|[[Zagłębianka Będzin|KS Zagłębianka Będzin]] | | ALIGN=center|[[Zagłębianka Będzin|KS Zagłębianka Będzin]] | ||
| ALIGN=center|[[Vesta Olkusz|TS Vesta Olkusz ]] | | ALIGN=center|[[Vesta Olkusz|TS Vesta Olkusz ]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''5 : 1''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
Linia 584: | Linia 590: | ||
* "Kurier Zachodni Iskra", rok 1928 | * "Kurier Zachodni Iskra", rok 1928 | ||
* Komunikaty Kieleckiego OZPN z 1928 roku | * Komunikaty Kieleckiego OZPN z 1928 roku | ||
* P. Jończyk "CKS Czeladź, tom I 1924-1939" | |||
[[Kategoria: Sezon|1928]] | [[Kategoria: Sezon|1928]] | ||
[[Kategoria: Klasa B|1928]] | [[Kategoria: Klasa B|1928]] | ||
[[Kategoria: KOZPN|1928]] | [[Kategoria: KOZPN|1928]] |
Aktualna wersja na dzień 10:54, 2 wrz 2024
Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej 1928 - 1937
Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1928
SKŁAD KLASY B GRUPY II
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|
1 | ŻTGS Hakoach Będzin | Będzin |
2 | KS Zagłębianka Będzin | Będzin |
3 | TS Dąbrowa | Dąbrowa Górnicza |
4 | TS Vesta Olkusz | Olkusz |
5 | TS Sarmata Wolbrom | Wolbrom |
- Awans do Klasy A wywalczył Hakoach Będzin. W kolejnym sezonie 1929 grał on w częstochowskiej grupie Klasy A. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
- Z publikowanych w ówczesnej prasie tj. "Expresu Zagłębia" i "Kuriera Zachodniego Iskra" Komunikatów KOZPN i wyników meczów oraz książki Pawła Jończyka "CKS Czeladź, tom I 1924-1939", udało się ustalić wyniki 19 z 20 rozegranych spotkań i na tej podstawie zestawić niepełną tabelę rozgrywek. Brak wyniku meczu Sarmata Wolbrom - Zagłębianka Będzin.
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ŻTGS Hakoach Będzin (A) | 8 | 14 | 7 | 0 | 1 | 24 | 5 |
2 | KS Zagłębianka Będzin | 7 | 8 | 4 | 0 | 3 | 20 | 15 |
3 | TS Dąbrowa | 8 | 7 | 3 | 1 | 4 | 23 | 17 |
4 | TS Sarmata Wolbrom | 7 | 5 | 2 | 1 | 4 | 14 | 20 |
5 | TS Vesta Olkusz | 8 | 4 | 2 | 0 | 6 | 12 | 36 |
M-ce | Nazwa klubu | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ŻTGS Hakoach Będzin | - | 3-1 | 2-0 | 3-1 | 4-0 |
2 | KS Zagłębianka Będzin | 0-1 | - | 5-2 | 3-5 | 5-1 |
3 | TS Dąbrowa | 2-1 | 1-3 | - | 5-1 | 11-1 |
4 | TS Sarmata Wolbrom | 0-4 | 1-1 | - | 5-1 | |
5 | TS Vesta Olkusz | 1-6 | 2-3 | 3-1 | 3-1 | - |
- Suma punktów: 38 (brak wyniku 1 meczu)
- Suma bramek strzelonych: 93
- Suma bramek straconych: 93
WYNIKI
RUNDA WIOSENNA
Kolejka 1
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, KOZPN | 1 | 22 kwietnia 1928 (n) | ? | ŻTGS Hakoach Będzin | TS Dąbrowa | 2 : 0 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 1 | 22 kwietnia 1928 (n) | ? | TS Sarmata Wolbrom | KS Zagłębianka Będzin | ? : ? (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 1 | 22 kwietnia 1928 (n) | - | TS Vesta Olkusz | - | PAUZA |
Kolejka 2
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, KOZPN | 2 | 29 kwietnia 1928 (n) | ? | TS Vesta Olkusz | ŻTGS Hakoach Będzin | 1 : 6 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 2 | 29 kwietnia 1928 (n) | ? | TS Dąbrowa | TS Sarmata Wolbrom | 5 : 1 (2:1) |
Klasa B, KOZPN | 2 | 29 kwietnia 1928 (n) | - | KS Zagłębianka Będzin | - | PAUZA |
Kolejka 3
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, KOZPN | 3 | 6 maja 1928 (n) | ? | KS Zagłębianka Będzin | ŻTGS Hakoach Będzin | 0 : 1 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 3 | 6 maja 1928 (n) | ? | TS Dąbrowa | TS Vesta Olkusz | 11 : 1 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 3 | 6 maja 1928 (n) | - | TS Sarmata Wolbrom | - | PAUZA |
Kolejka 4
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, KOZPN | 4 | 13 maja 1928 (n) | ? | TS Sarmata Wolbrom | TS Vesta Olkusz | 5 : 1 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 4 | 13 maja 1928 (n) | ? | KS Zagłębianka Będzin | TS Dąbrowa | 5 : 2 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 4 | 13 maja 1928 (n) | - | ŻTGS Hakoach Będzin | - | PAUZA |
Kolejka 5
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, KOZPN | 5 | 20 maja 1928 (n) | ? | ŻTGS Hakoach Będzin | TS Sarmata Wolbrom | 3 : 1 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 5 | 20 maja 1928 (n) | ? | TS Vesta Olkusz | KS Zagłębianka Będzin | 2 : 3 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 5 | 20 maja 1928 (n) | - | TS Dąbrowa | - | PAUZA |
RUNDA LETNIA (JESIENNA)
Kolejka 6
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, KOZPN | 1 | 17 czerwca 1928 (n) | ? | TS Dąbrowa | ŻTGS Hakoach Będzin | 2 : 1 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 1 | 17 czerwca 1928 (n) | ? | KS Zagłębianka Będzin | TS Sarmata Wolbrom | 3 : 5 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 1 | 17 czerwca 1928 (n) | - | TS Vesta Olkusz | - | PAUZA |
Kolejka 7
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, KOZPN | 2 | 24 czerwca 1928 (n) | ? | ŻTGS Hakoach Będzin | TS Vesta Olkusz | 4 : 0 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 2 | 24 czerwca 1928 (n) | ? | TS Sarmata Wolbrom | TS Dąbrowa | 1 : 1 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 2 | 24 czerwca 1928 (n) | - | KS Zagłębianka Będzin | - | PAUZA |
Kolejka 8
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, KOZPN | 3 | 1 lipca 1928 (n) | ? | ŻTGS Hakoach Będzin | KS Zagłębianka Będzin | 3 : 1 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 3 | 1 lipca 1928 (n) | ? | TS Vesta Olkusz | TS Dąbrowa | 3 : 1 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 3 | 1 lipca 1928 (n) | - | TS Sarmata Wolbrom | - | PAUZA |
Kolejka 9
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, KOZPN | 4 | 8 lipca 1928 (n) | ? | TS Vesta Olkusz | TS Sarmata Wolbrom | 3 : 1 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 4 | 8 lipca 1928 (n) | ? | TS Dąbrowa | KS Zagłębianka Będzin | 1 : 3 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 4 | 8 lipca 1928 (n) | - | ŻTGS Hakoach Będzin | - | PAUZA |
Kolejka 10
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, KOZPN | 5 | 29 lipca 1928 (n) | ? | TS Sarmata Wolbrom | ŻTGS Hakoach Będzin | 0 : 4 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 5 | 15 lipca 1928 (n) | ? | KS Zagłębianka Będzin | TS Vesta Olkusz | 5 : 1 (?:?) |
Klasa B, KOZPN | 5 | 15 lipca 1928 (n) | - | TS Dąbrowa | - | PAUZA |
Bibliografia (źródła):
- "Expres Zagłębia", rok 1928
- "Kurier Zachodni Iskra", rok 1928
- Komunikaty Kieleckiego OZPN z 1928 roku
- P. Jończyk "CKS Czeladź, tom I 1924-1939"