Strumyk Zarzecze: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiZagłębie
mNie podano opisu zmian
mNie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 10 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 14: Linia 14:
''' Uczniowsko Ludowy Klub Sportowy "Strumyk" Zarzecze – klub sportowy '''.
''' Uczniowsko Ludowy Klub Sportowy "Strumyk" Zarzecze – klub sportowy '''.


===LATA 50-TE - 1991 ===
=HISTORIA KLUBU=


Pierwszy klub sportowy w Zarzeczu powstał z początkiem lat 50-tych jako LZS Zarzecze i jest jednym z najstarszych LZS-ów w powiecie olkuskim, choć działającym z przerwami. Klub został założony najprawdopodobniej w 1951 roku, bo nie ma go w spisie LZS-ów powiatu olkuskiego z 1950 roku, a w 1952 r. piłkarze LZS Zarzecze grali w olkuskiej Klasie C. W Kronice Legionu Bydlin jest informacja o meczu towarzyskim rozegranym w 1950 pomiędzy LZS Bydlin, a LZS Zarzecze wygranym przez bydlinian 5-0 - był to pierwszy mecz bydlińskiego klubu. Potem prawdopodobnie klub z Zarzecza zaprzestał działalności, bo nie ma go w spisie LZS-ów powiatu olkuskiego za rok 1960, jest za to w analogicznym spisie z 1965 roku. W 1967 r. Przewodniczącym LZS-u był Bogdan Pasich, potem od 1968 roku do przynajmniej 1971 roku był nim Jan Gamrat. Obecnie prezesem Strumyka jest Sylwester Szatan.
'''LATA 50-TE - 1991'''


Żyją jeszcze piłkarze, którzy po wojnie wybiegali na boisko w Zarzeczu w zielonych strojach z białymi napisami. Do historii przeszły zacięte mecze z wolbromskim „Przebojem” i „Bolesławiem” Bukowno. Oprócz sekcji piłkarskiej startowali również lekkoatleci. Działalność klubu przerwano pod koniec lat 50-tych, wznowiono przynajmniej w 1965 roku pod nazwą LZS „Strumyk” Zarzecze. Nazwa pochodzi od przepływającej przez Zarzecze rzeczki, a właściwie strumyka o nazwie Centary. Istniały wtedy nawet trzy zespoły piłkarskie, w tym juniorzy i trampkarze. Zawodnicy rozgrywali mecze na własnym boisku pod lasem, do chwili, kiedy w latach 1983-84 w wyniku konfliktu między właścicielami gruntów, a Urzędem Miasta i Gminy w Wolbromiu, teren boiska zaorano. Z perspektywy czasu wydaje się, że konflikt dało się wtedy zażegnać, bowiem rolnicy deklarowali chęć oddania gruntów pod boisko, stało się jednak inaczej… Potem jeszcze przez kilka lat Strumyk grał swoje mecze jako gospodarz w Wolbromiu na boisku za torami (dziś jest tam oczyszczalnia ścieków) zwanym nieco ironicznie "Wembley".
ULKS Strumyk Zarzecze (gmina Wolbrom) jest jednym z najstarszych LZS-ów w powiecie olkuskim, choć działającym z przerwami. Klub został założony najprawdopodobniej w 1951 roku pod nazwą '''LZS Zarzecze''', bo nie ma go w spisie LZS-ów powiatu olkuskiego z 1950 roku, a w 1952 r. piłkarze LZS Zarzecze grali w olkuskiej Klasie C. W Kronice Legionu Bydlin jest informacja o meczu towarzyskim rozegranym w 1950 pomiędzy LZS Bydlin, a LZS Zarzecze wygranym przez bydlinian 5-0 - był to pierwszy mecz bydlińskiego, a zapewne też zarzeczańskiego klubu, którego istnienie w 1950 roku mogło nie być jeszcze sformalizowane. Żyją jeszcze piłkarze, którzy po wojnie wybiegali na boisko w Zarzeczu w zielonych strojach z białymi napisami. Do historii przeszły zacięte mecze z wolbromskim „Przebojem” i „Bolesławiem” Bukowno. Oprócz sekcji piłkarskiej startowali również lekkoatleci. Pierwsze boisko w Zarzeczu istniało przy ul. Spacerowej, czyli w nieco innym miejscu niż obecnie.


Niestety nie udało się ustalić dokładnej historii klubu, ale z zachowanej części tabel rozgrywek wiadomo, że do przerwania działalności Strumyka w latach 80-tych piłkarze grali na przemian w Klasie C lub B olkuskiego podokręgu. W latach 1952-1954 LZS Zarzecze grał w olkuskiej Klasie C, w 1959 roku nie uczestniczył w rozgrywkach. Potem w sezonach 1967/1968 i 1970/1971 znów pojawia się Klasie C. W latach 1975-1979 Strumyk gra w Klasie B, ale w 1979 r. spada do Klasy C, z której po roku powraca do Klasy B. Wspomniane problemy z boiskiem powodują, że w latach 1981-1983 Strumyk na pewno nie uczestniczył w rozgrywkach. W sezonie 1985/1986 jest ostatni ślad o grze Strumyka w Klasie B, ale swoje mecze "u siebie" rozgrywa w Wolbromiu na boisku za torami. W tym okresie w Strumyku grali przede wszystkim chłopcy z Zarzecza i czasem z kilku okolicznych wsi. Potem jeszcze w latach 1988-1991 Strumyk znów się reaktywuje, swoje mecze "u siebie" rozgrywa znów w Wolbromiu na boisku za torami, potem na stadionie KS "Przebój" Wolbrom, ale grają w nim głównie byli piłkarze wolbromskiego Przeboju, a drużyna ta wówczas w Wolbromiu zwie się nieoficjalnie „Leliwa” Wolbrom. Po roku gry w Klasie C (1988/1989), którą Strumyk wygrywa, zespół awansuje do Klasy B, w której gra dwa i pół sezonu, bo po rundzie jesiennej 1991/1992 z przyczyn finansowych jest zmuszony wycofać się z rozgrywek.
Działalność klubu przerwano pod koniec lat 50-tych, bo nie ma go w spisie LZS-ów powiatu olkuskiego za rok 1960, a wznowiono przynajmniej w 1965 roku, co potwierdza analogiczny wykaz LZS-ów z 1965 roku pod nazwą '''LZS „Strumyk” Zarzecze'''. Nazwa pochodzi od przepływającej przez Zarzecze rzeczki, a właściwie strumyka o nazwie Centary. W 1967 r. Przewodniczącym LZS-u był Bogdan Pasich, potem od 1968 roku do przynajmniej 1971 roku był nim Jan Gamrat. Istniały wtedy nawet trzy zespoły piłkarskie, w tym juniorzy i trampkarze. Trenerem piłkarzy był Bolesław Pluta – nauczyciel w-f-u w Szkole Podstawowej w Zarzeczu.
Zawodnicy rozgrywali mecze na własnym boisku pod lasem (obecnie przy ul. Sportowej), do chwili, kiedy w latach 1983-84 w wyniku konfliktu między właścicielami gruntów, a Urzędem Miasta i Gminy w Wolbromiu, teren boiska zaorano. Z perspektywy czasu wydaje się, że konflikt dało się wtedy zażegnać, bowiem rolnicy deklarowali chęć oddania gruntów pod boisko, stało się jednak inaczej… Potem jeszcze przez kilka lat Strumyk grał swoje mecze jako gospodarz w Wolbromiu na boisku za torami (dziś jest tam oczyszczalnia ścieków) zwanym nieco ironicznie "Wembley".  


W latach 80-tych XX wieku przez kilka lat istniała też sekcja tenisa stołowego. Ping-pongiści Strumyka grali w Klasie B.
Niestety nie udało się ustalić dokładnej historii klubu, ale z zachowanych tabel rozgrywek z części sezonów wiadomo, że do przerwania działalności Strumyka w latach 80-tych piłkarze grali na przemian w Klasie C lub B olkuskiego podokręgu. W latach 1952-1954 LZS Zarzecze grał w olkuskiej Klasie C, w 1959 roku nie uczestniczył w rozgrywkach. Potem w sezonach 1967/1968 i 1970/1971 znów pojawia się Klasie C. W latach 1975-1979 Strumyk gra w Klasie B, ale w 1979 r. spada do Klasy C, z której po roku powraca do Klasy B. Wspomniane problemy z boiskiem powodują, że w latach 1981-1983 Strumyk na pewno nie uczestniczył w rozgrywkach. W sezonie 1985/1986 jest ostatni ślad o grze Strumyka w Klasie B, ale swoje mecze "u siebie" rozgrywa w Wolbromiu na boisku za torami. W tym okresie w Strumyku grali przede wszystkim chłopcy z Zarzecza i czasem z kilku okolicznych wsi. Potem jeszcze w latach 1988-1991 Strumyk znów się reaktywuje, swoje mecze "u siebie" rozgrywa w Wolbromiu na boisku za torami, potem na stadionie KS "Przebój" Wolbrom, ale grają w nim głównie byli piłkarze wolbromskiego Przeboju, a drużyna ta wówczas w Wolbromiu zwie się nieoficjalnie „Leliwa” Wolbrom. Po roku gry w Klasie C (1988/1989), którą Strumyk wygrywa, zespół awansuje do Klasy B, w której gra dwa i pół sezonu, bo po rundzie jesiennej 1991/1992 z przyczyn finansowych jest zmuszony wycofać się z rozgrywek.  


===OD 2000 ROKU===
W latach 80-tych XX wieku przez kilka lat istniała też sekcja tenisa stołowego. Ping-pongiści Strumyka grali w Klasie B.


Na 15 lat wieś pozbawiona została miejsca do gry w piłkę. Z końcem lat 90-tych zaczęła kiełkować idea reaktywcji klubu. Podbudową ku temu były piłkarskie Gminne Turniej Wsi, których finał rozgrywano w czasie "Dni Wolbromia". W pierwszym takim turnieju w 1997 roku zwyciężyli piłkarze z Zarzecza, którzy w finale pokonali ekipę z Załęża. Po 90 minutach był remis 5-5, dogrywka nie przyniosła goli i dopiero w rzutach karnych lepsi byli piłkarze z Zarzecza. Dopiero nowo wybrany sołtys Jan Pielka podjął w 2000 roku starania o reaktywowanie działalności klubu. Dzięki jego inicjatywie wieś stała się również aktywna w innych dziedzinach i jest zauważana w gminie, a to przynosi korzyści. W uznaniu jego zasług Zarząd Klubu nadał mu tytuł Honorowego Prezesa ULKS „Strumyk” Zarzecze.
'''OD 2000 ROKU'''


Dnia 16.05.2000 roku na zebraniu założycielskim w którym uczestniczyło 18 osób podjęto jednogłośnie uchwałę o utworzeniu klubu sportowego ULKS "Strumyk" Zarzecze. Już 21.06.2000 roku wszelkie formalności były załatwione, a klub zarejestrowano w olkuskim podokręgu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Finansowo pomógł Urząd Miejski w Wolbromiu i Zakład Przetwórstwa Mięsa „BASO”. Na Prezesa Klubu powołano Pana Adama Banysia, który piastował tę funkcję do dnia 30.06.2002 roku. Z dniem tym nadano mu tytuł Honorowego Prezesa Klubu, a następnie zaszczytną rolę Prezesa Klubu przejął Pan Bogdan Kiwior. Potem stanowisko Prezesem Klubu objął Pan Sylwester Szatan.
Na 15 lat wieś pozbawiona została miejsca do gry w piłkę. Z końcem lat 90-tych zaczęła kiełkować idea reaktywacji klubu. Podbudową ku temu były piłkarskie Gminne Piłkarskie Turnieje Wsi, których finał rozgrywano w czasie "Dni Wolbromia". W pierwszym takim turnieju w 1997 roku zwyciężyli piłkarze z Zarzecza, którzy w finale pokonali ekipę z Załęża. Po 90 minutach był remis 5-5, dogrywka nie przyniosła goli i dopiero w rzutach karnych lepsi byli piłkarze z Zarzecza. Jeszcze dwa razy w latach 1999, 2002 Zarzecze zwyciężyło w tym turnieju. Dopiero nowo wybrany sołtys Jan Pielka podjął w 2000 roku starania o reaktywowanie działalności klubu. W uznaniu jego zasług Zarząd Klubu nadał mu tytuł Honorowego Prezesa ULKS „Strumyk” Zarzecze.  
Tak udany start zawdzięczają piłkarze przede wszystkim swoim umiejętnościom i zapałowi do gry, a także Panu Jerzemu Zawadzie, który jest sekretarzem Klubu oraz byłemu piłkarzowi, Panu Władysławowi Kulawikowi, który pełnił funkcję trenera od reaktywowania w 2000 roku ULKS "Strumyk" Zarzecze z małą przerwą w rundzie jesiennej 2001/2002, gdzie ze względu na problemy zdrowotne jego rolę na ten sezon przejął Pan Andrzej Kuś. Potem trenerem Strumyka był Pan Krzysztof Kańczuga.


Strumyk wystartował w sezonie 2000/2001 w olkuskiej Klasie B. Pierwszy mecz rozegrano na boisku w Domaniewicach a przeciwnikiem "Strumyka" był Leśnik Gorenice. Mecz zakończył się wynikiem 3:2. Po zakończeniu jesiennej rundy klasy „B” "Strumyk" zajmuje piąte miejsce, wyprzedzając między innymi kluby z dużymi tradycjami, jak choćby „Legion” Bydlin czy „Promień” Przeginia! W tej rundzie "Strumyk" rozegrał 11 meczy, strzelił 26 bramek i tyleż samo stracił, zgromadził 16 pkt. Koniec sezonu 2000/2001 był trochę gorszy, "Strumyk" zajmuje 8 miejsce i łącznie w 22 meczach strzela 44 bramki a traci 57 i ma na swoim koncie 24 pkt. Runda jesienna 2001/2002 kończy się spadkiem o jedno miejsce i w 13 meczach "Strumyk" strzela 34 bramki a traci 38, zdobywa 17 pkt. Ale na koniec sezonu 2001/2002 "Strumyk" wraca do formy i klasyfikuje się na 7 miejscu i łącznie w 24 meczach strzela 63 bramki a traci już tylko 49 i tym samym zdobywa 44 pkt. W 2004 roku Strumyk uzyskuje awans do Klasy A. Gra w niej kilka lat. Największym sukcesem było 4 miejsce w Klasie A w sezonie 2007/2008. W sezonie 2010/2011 Strumyk spada do Klasy B i spędza w niej dwa sezony, po czym powraca w 2013 roku do Klasy A. Gra na tym szczeblu trwa do roku 2017, kiedy to piłkarze z Zarzecza spadają do Klasy B, w której grają do 2021, kiedy to w imponującym stylu bez porażki wygrywając 19 z 22 spotkań, a 3 remisując powracają do Klasy A.
Dnia 16.05.2000 roku na zebraniu założycielskim w którym uczestniczyło 18 osób podjęto jednogłośnie uchwałę o utworzeniu klubu sportowego ULKS "Strumyk" Zarzecze. Już 21.06.2000 roku wszelkie formalności były załatwione, a klub zarejestrowano w olkuskim podokręgu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Finansowo pomógł Urząd Miejski w Wolbromiu i Zakład Przetwórstwa Mięsa „BASO”. Na Prezesa Klubu powołano Pana Adama Banysia, który piastował tę funkcję do dnia 30.06.2002 roku. Z dniem tym nadano mu tytuł Honorowego Prezesa Klubu, a następnie zaszczytną rolę Prezesa Klubu przejął Pan Bogdan Kiwior, a po nim Pan Sylwester Szatan. Tak udany start zawdzięczają piłkarze przede wszystkim swoim umiejętnościom i zapałowi do gry, a także Panu Jerzemu Zawadzie, który jest sekretarzem Klubu oraz byłemu piłkarzowi, Panu Władysławowi Kulawikowi, który pełnił funkcję trenera od reaktywowania w 2000 roku ULKS "Strumyk" Zarzecze z małą przerwą w rundzie jesiennej 2001/2002, gdzie ze względu na problemy zdrowotne jego rolę na ten sezon przejął Pan Andrzej Kuś. Potem trenerem Strumyka był Pan Krzysztof Kańczuga.  


Od sezonu 2004/2005 w rozgrywkach uczestniczy drużyna rezerw, która po roku gry w Klasie C awansuje do Klasy B i gra w niej do 2015 roku, choć były sezony, w których nie była zgłaszana do rozgrywek. Po rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 została wycofana z rozgrywek.
Strumyk wystartował w sezonie 2000/2001 w olkuskiej Klasie B. Pierwszy mecz rozegrano na boisku w Domaniewicach a przeciwnikiem "Strumyka" był Leśnik Gorenice. Mecz zakończył się zwycięstwem 3:2. Po zakończeniu jesiennej rundy klasy „B” "Strumyk" zajmuje piąte miejsce, wyprzedzając między innymi kluby z dużymi tradycjami, jak choćby „Legion” Bydlin czy „Promień” Przeginia. W tej rundzie "Strumyk" rozegrał 11 meczy, strzelił 26 bramek i tyleż samo stracił, zgromadził 16 pkt. Koniec sezonu 2000/2001 był trochę gorszy, "Strumyk" zajmuje 8 miejsce i łącznie w 22 meczach strzela 44 bramki a traci 57 i ma na swoim koncie 24 pkt. Runda jesienna 2001/2002 kończy się spadkiem o jedno miejsce i w 13 meczach "Strumyk" strzela 34 bramki a traci 38, zdobywa 17 pkt. Ale na koniec sezonu 2001/2002 "Strumyk" wraca do formy i klasyfikuje się na 7 miejscu i łącznie w 24 meczach strzela 63 bramki a traci już tylko 49 i tym samym zdobywa 44 pkt. Od rundy jesiennej 2001/2002 ULKS "Strumyk" Zarzecze doczekał się kierownika drużyny, którym zostaje Pan Leszek Barczyk, i od tego czasu to on prowadzi wszelkie statystyki i analizy związane z rozgrywanymi meczami.  


Od rundy jesiennej 2001/2002 ULKS "Strumyk" Zarzecze doczekał się kierownika drużyny, którym zostaje Pan Leszek Barczyk, i od tego czasu to on prowadzi wszelkie statystyki i analizy związane z rozgrywanymi meczami.
Dzięki pomocy Urzędu Miejskiego w Wolbromiu, grunty na których kiedyś było boisko, zostały wykupione i stały się własnością sołectwa. W czynie społecznym cały teren został, za zgodą władz, wykarczowany i uprzątnięty. W pracach tych bezinteresownie pomógł Pan Arkadiusz Rolka - właściciel firmy budowlanej, który udostępnił ciężki sprzęt. W 2001 roku została nawieziona ziemi i zasiano trawę. W dniu 01.09.2002 nastąpiło oficjalne otwarcie nowego boiska sportowego w Zarzeczu. Uroczystość poprzedziła msza święta oraz poświęcenie boiska przez proboszcza parafii Gołaczewy ks. Aleksandra Witkowskiego. Następnie odbył się mecz pomiędzy juniorami a oldboy-ami, mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 1:1. O godzinie 17.00 rozpoczął się mecz klasy B pomiędzy ULKS "Strumyk" Zarzecze a LKS Bogucin Mały. Goście zostali rozgromieni, mecz zakończył się wynikiem 8:1. Był to pierwszy oficjalny mecz Strumyka na odbudowanym boisku.  


Dzięki pomocy Urzędu Miejskiego w Wolbromiu, grunty na których kiedyś było boisko, zostały wykupione i stały się własnością sołectwa. W czynie społecznym cały teren został, za zgodą władz, wykarczowany i uprzątnięty. W pracach tych bezinteresownie pomógł Pan Arkadiusz Rolka - właściciel firmy budowlanej, który udostępnił ciężki sprzęt. W 2001 roku została nawieziona ziemi i zasiano trawę. W dniu 01.09.2002 nastąpiło oficjalne otwarcie nowego boiska sportowego w Zarzeczu. Całą uroczystość poprzedziła msza święta oraz poświęcenie boiska przez proboszcza parafii Gołaczewy ks. Aleksandra Witkowskiego. Następnie odbył się mecz pomiędzy juniorami a oldboy-ami, mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 1:1. O godzinie 17.00 rozpoczął się mecz klasy B pomiędzy ULKS "Strumyk" Zarzecze a LKS Bogucin Mały. Goście zostali rozgromieni na nowym boisku, mecz zakończył się wynikiem 8:1. Był to pierwszy oficjalny mecz Strumyka na odbudowanym boisku.
W 2004 roku Strumyk uzyskał awans do Klasy A. Barwy Strumyka w sezonie 2004/2005 reprezentowali: bramkarz: Ireneusz Karcz; obrońcy: Sylwester Szatan, Grzegorz Nocoń, Mateusz Stępień, Grzegorz Zięba, Leszek Kantak; pomocnicy: Rafał Majda, Karol Banyś, Andrzej Barczyk, Michał Gamrat, Tomasz Szatan; napastnicy: Krzysztof Zawada, Artur Banyś, Krzysztof Opiłka, Szymon Barczyk, Szczepan Szatan. Trenerem był Władysław Kulawik. Strumyk w Klasie A grał kilka lat. Największym sukcesem było 4 miejsce w Klasie A w sezonie 2007/2008. W sezonie 2010/2011 Strumyk spadł do Klasy B i spędził w niej dwa sezony, po czym powrócił w 2013 roku do Klasy A. Grał na tym szczeblu do roku 2017, kiedy to piłkarze z Zarzecza spadli do Klasy B, w której grali do 2021, kiedy to w imponującym stylu bez porażki wygrywając 19 z 22 spotkań, a 3 remisując powrócili do Klasy A.  


Działacze klubu chcą skupić młodzież wokół sportu i rekreacji. Jak się okazuje, można to zrobić nawet na wsi. Trzeba również wspomnieć, że w Klubie tym grali m. in. piłkarze, którzy mieli za sobą grę w renomowanych klubach (min. w Zagłębiu Sosnowiec): Ryszard Czerwiec, Artur Gamrot, Zdzisław Kowalski, Maciej Mizia, Piotr Pierścionek (był trenerem Zagłebia Sosnowiec), Dawid Trólka, Maciej Zudin.
Od sezonu 2004/2005 w rozgrywkach uczestniczyła drużyna rezerw, która po roku gry w Klasie C awansowała do Klasy B i grała w niej do 2015 roku, choć były sezony, w których nie była zgłaszana do rozgrywek. Po rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 została wycofana z rozgrywek.  
 
Trzeba również wspomnieć, że w Klubie tym grali m. in. piłkarze, którzy mieli za sobą grę w renomowanych klubach (min. w Zagłębiu Sosnowiec): Ryszard Czerwiec, Artur Gamrot, Zdzisław Kowalski, Maciej Mizia, Piotr Pierścionek (był trenerem Zagłębia Sosnowiec), Dawid Trólka, Maciej Zudin.  


=SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ=
=SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ=
Linia 232: Linia 234:
| ALIGN=center|Jako LZS Zarzecze. Po rundzie jesiennej wycofała się LZS Krzykawa. Jej rywale w r. wiosennej pauzowali, stąd nieparzysta ilość meczy.
| ALIGN=center|Jako LZS Zarzecze. Po rundzie jesiennej wycofała się LZS Krzykawa. Jej rywale w r. wiosennej pauzowali, stąd nieparzysta ilość meczy.


|-  
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1968/1969|'''1968/1969''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1968/1969|'''1968/1969''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1968/1969 grupa Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|1/8 (1/8)
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|14 (7)
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|? (10)
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|? (26)
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|? (8)
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|Jako LZS Zarzecze. AWANS DO KLASY B OLKUSZ. Brak końcowej tabeli rozgrywek. Podane dane w nawiasach są po rundzie jesiennej.


|-
|- BGCOLOR=#F08099
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1969/1970|'''1969/1970''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1969/1970|'''1969/1970''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1969/1970 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|12/12 (12/12)
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|22 (11)
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|? (5)
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|? (25)
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|? (39)
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|Jako LZS Zarzecze. SPADEK DO KLASY C OLKUSZ. Brak końcowej tabeli rozgrywek. Podane dane w nawiasach są po rundzie jesiennej.


|-  
|-  
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1970/1971|'''1970/1971''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1970/1971|'''1970/1971''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1970/1971 grupa Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1970/1971 grupa Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|2-10/10
| ALIGN=center|4-10/10 (10/10)
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|18 (9)
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|? (0)
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|? (0)
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|? (31)
| ALIGN=center|Brak końcowej tabeli rozgrywek
| ALIGN=center|Brak końcowej tabeli rozgrywek. Podane dane w nawiasach są po rundzie jesiennej.


|-
|-
Linia 274: Linia 276:
|-  
|-  
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1972/1973|'''1972/1973''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1972/1973|'''1972/1973''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1972/1973 grupa Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|3-9/9 (8/9)
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|16 (8)
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|? (6)
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|? (12)
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|? (19)
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|Brak końcowej tabeli rozgrywek. Podane dane w nawiasach są po rundzie jesiennej.


|-  
|-  
Linia 440: Linia 442:
| ALIGN=center|17
| ALIGN=center|17
| ALIGN=center|7
| ALIGN=center|7
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|3
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|1
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|13
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|67
| ALIGN=center|67
Linia 449: Linia 451:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1986/1987|'''1986/1987''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1986/1987|'''1986/1987''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1986/1987 grupa Olkusz]] (8)
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


Linia 1215: Linia 1217:
* "Tempo", lata 1996-2002
* "Tempo", lata 1996-2002
* "Dziennik Polski", lata od 2002 roku
* "Dziennik Polski", lata od 2002 roku
* "Wieści Wolbromskie", lata od 1991 roku
* Kroniki Legionu Bydlin i Unii Jaroszowiec
* Kroniki Legionu Bydlin i Unii Jaroszowiec
* Janusz Mentlewicz "701 i inni, Historia Ludowych Zespołów Sportowych w powiecie olkuskim", Klucze 2020 rok.
* Janusz Mentlewicz "701 i inni, Historia Ludowych Zespołów Sportowych w powiecie olkuskim", Klucze 2020 rok.
* "Skarb kibica Wieści Wolbromskich", wiosna 2005 rok


=Linki zewnętrzne=
=Linki zewnętrzne=

Aktualna wersja na dzień 22:57, 25 paź 2023

Strumyk Zarzecze
Data powstania 1951
Poprzednie nazwy LZS Zarzecze (1951-196?)
Barwy niebiesko-biało-czerwone
Adres ul. Sportowa, Zarzecze, 32-340 Wolbrom
Stadion ul. Sportowa, Zarzecze, 32-340 Wolbrom, miejsc 300, boisko 100 m x 60 m
Hala sportowa brak
Sekcje sportowe piłka nożna, dawniej także: lekkoatletyka i tenis stołowy.
[{{{stronawww}}} Strona internetowa]

Uczniowsko Ludowy Klub Sportowy "Strumyk" Zarzecze – klub sportowy .

HISTORIA KLUBU

LATA 50-TE - 1991

ULKS Strumyk Zarzecze (gmina Wolbrom) jest jednym z najstarszych LZS-ów w powiecie olkuskim, choć działającym z przerwami. Klub został założony najprawdopodobniej w 1951 roku pod nazwą LZS Zarzecze, bo nie ma go w spisie LZS-ów powiatu olkuskiego z 1950 roku, a w 1952 r. piłkarze LZS Zarzecze grali w olkuskiej Klasie C. W Kronice Legionu Bydlin jest informacja o meczu towarzyskim rozegranym w 1950 pomiędzy LZS Bydlin, a LZS Zarzecze wygranym przez bydlinian 5-0 - był to pierwszy mecz bydlińskiego, a zapewne też zarzeczańskiego klubu, którego istnienie w 1950 roku mogło nie być jeszcze sformalizowane. Żyją jeszcze piłkarze, którzy po wojnie wybiegali na boisko w Zarzeczu w zielonych strojach z białymi napisami. Do historii przeszły zacięte mecze z wolbromskim „Przebojem” i „Bolesławiem” Bukowno. Oprócz sekcji piłkarskiej startowali również lekkoatleci. Pierwsze boisko w Zarzeczu istniało przy ul. Spacerowej, czyli w nieco innym miejscu niż obecnie.

Działalność klubu przerwano pod koniec lat 50-tych, bo nie ma go w spisie LZS-ów powiatu olkuskiego za rok 1960, a wznowiono przynajmniej w 1965 roku, co potwierdza analogiczny wykaz LZS-ów z 1965 roku pod nazwą LZS „Strumyk” Zarzecze. Nazwa pochodzi od przepływającej przez Zarzecze rzeczki, a właściwie strumyka o nazwie Centary. W 1967 r. Przewodniczącym LZS-u był Bogdan Pasich, potem od 1968 roku do przynajmniej 1971 roku był nim Jan Gamrat. Istniały wtedy nawet trzy zespoły piłkarskie, w tym juniorzy i trampkarze. Trenerem piłkarzy był Bolesław Pluta – nauczyciel w-f-u w Szkole Podstawowej w Zarzeczu. Zawodnicy rozgrywali mecze na własnym boisku pod lasem (obecnie przy ul. Sportowej), do chwili, kiedy w latach 1983-84 w wyniku konfliktu między właścicielami gruntów, a Urzędem Miasta i Gminy w Wolbromiu, teren boiska zaorano. Z perspektywy czasu wydaje się, że konflikt dało się wtedy zażegnać, bowiem rolnicy deklarowali chęć oddania gruntów pod boisko, stało się jednak inaczej… Potem jeszcze przez kilka lat Strumyk grał swoje mecze jako gospodarz w Wolbromiu na boisku za torami (dziś jest tam oczyszczalnia ścieków) zwanym nieco ironicznie "Wembley".

Niestety nie udało się ustalić dokładnej historii klubu, ale z zachowanych tabel rozgrywek z części sezonów wiadomo, że do przerwania działalności Strumyka w latach 80-tych piłkarze grali na przemian w Klasie C lub B olkuskiego podokręgu. W latach 1952-1954 LZS Zarzecze grał w olkuskiej Klasie C, w 1959 roku nie uczestniczył w rozgrywkach. Potem w sezonach 1967/1968 i 1970/1971 znów pojawia się Klasie C. W latach 1975-1979 Strumyk gra w Klasie B, ale w 1979 r. spada do Klasy C, z której po roku powraca do Klasy B. Wspomniane problemy z boiskiem powodują, że w latach 1981-1983 Strumyk na pewno nie uczestniczył w rozgrywkach. W sezonie 1985/1986 jest ostatni ślad o grze Strumyka w Klasie B, ale swoje mecze "u siebie" rozgrywa w Wolbromiu na boisku za torami. W tym okresie w Strumyku grali przede wszystkim chłopcy z Zarzecza i czasem z kilku okolicznych wsi. Potem jeszcze w latach 1988-1991 Strumyk znów się reaktywuje, swoje mecze "u siebie" rozgrywa w Wolbromiu na boisku za torami, potem na stadionie KS "Przebój" Wolbrom, ale grają w nim głównie byli piłkarze wolbromskiego Przeboju, a drużyna ta wówczas w Wolbromiu zwie się nieoficjalnie „Leliwa” Wolbrom. Po roku gry w Klasie C (1988/1989), którą Strumyk wygrywa, zespół awansuje do Klasy B, w której gra dwa i pół sezonu, bo po rundzie jesiennej 1991/1992 z przyczyn finansowych jest zmuszony wycofać się z rozgrywek.

W latach 80-tych XX wieku przez kilka lat istniała też sekcja tenisa stołowego. Ping-pongiści Strumyka grali w Klasie B.

OD 2000 ROKU

Na 15 lat wieś pozbawiona została miejsca do gry w piłkę. Z końcem lat 90-tych zaczęła kiełkować idea reaktywacji klubu. Podbudową ku temu były piłkarskie Gminne Piłkarskie Turnieje Wsi, których finał rozgrywano w czasie "Dni Wolbromia". W pierwszym takim turnieju w 1997 roku zwyciężyli piłkarze z Zarzecza, którzy w finale pokonali ekipę z Załęża. Po 90 minutach był remis 5-5, dogrywka nie przyniosła goli i dopiero w rzutach karnych lepsi byli piłkarze z Zarzecza. Jeszcze dwa razy w latach 1999, 2002 Zarzecze zwyciężyło w tym turnieju. Dopiero nowo wybrany sołtys Jan Pielka podjął w 2000 roku starania o reaktywowanie działalności klubu. W uznaniu jego zasług Zarząd Klubu nadał mu tytuł Honorowego Prezesa ULKS „Strumyk” Zarzecze.

Dnia 16.05.2000 roku na zebraniu założycielskim w którym uczestniczyło 18 osób podjęto jednogłośnie uchwałę o utworzeniu klubu sportowego ULKS "Strumyk" Zarzecze. Już 21.06.2000 roku wszelkie formalności były załatwione, a klub zarejestrowano w olkuskim podokręgu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Finansowo pomógł Urząd Miejski w Wolbromiu i Zakład Przetwórstwa Mięsa „BASO”. Na Prezesa Klubu powołano Pana Adama Banysia, który piastował tę funkcję do dnia 30.06.2002 roku. Z dniem tym nadano mu tytuł Honorowego Prezesa Klubu, a następnie zaszczytną rolę Prezesa Klubu przejął Pan Bogdan Kiwior, a po nim Pan Sylwester Szatan. Tak udany start zawdzięczają piłkarze przede wszystkim swoim umiejętnościom i zapałowi do gry, a także Panu Jerzemu Zawadzie, który jest sekretarzem Klubu oraz byłemu piłkarzowi, Panu Władysławowi Kulawikowi, który pełnił funkcję trenera od reaktywowania w 2000 roku ULKS "Strumyk" Zarzecze z małą przerwą w rundzie jesiennej 2001/2002, gdzie ze względu na problemy zdrowotne jego rolę na ten sezon przejął Pan Andrzej Kuś. Potem trenerem Strumyka był Pan Krzysztof Kańczuga.

Strumyk wystartował w sezonie 2000/2001 w olkuskiej Klasie B. Pierwszy mecz rozegrano na boisku w Domaniewicach a przeciwnikiem "Strumyka" był Leśnik Gorenice. Mecz zakończył się zwycięstwem 3:2. Po zakończeniu jesiennej rundy klasy „B” "Strumyk" zajmuje piąte miejsce, wyprzedzając między innymi kluby z dużymi tradycjami, jak choćby „Legion” Bydlin czy „Promień” Przeginia. W tej rundzie "Strumyk" rozegrał 11 meczy, strzelił 26 bramek i tyleż samo stracił, zgromadził 16 pkt. Koniec sezonu 2000/2001 był trochę gorszy, "Strumyk" zajmuje 8 miejsce i łącznie w 22 meczach strzela 44 bramki a traci 57 i ma na swoim koncie 24 pkt. Runda jesienna 2001/2002 kończy się spadkiem o jedno miejsce i w 13 meczach "Strumyk" strzela 34 bramki a traci 38, zdobywa 17 pkt. Ale na koniec sezonu 2001/2002 "Strumyk" wraca do formy i klasyfikuje się na 7 miejscu i łącznie w 24 meczach strzela 63 bramki a traci już tylko 49 i tym samym zdobywa 44 pkt. Od rundy jesiennej 2001/2002 ULKS "Strumyk" Zarzecze doczekał się kierownika drużyny, którym zostaje Pan Leszek Barczyk, i od tego czasu to on prowadzi wszelkie statystyki i analizy związane z rozgrywanymi meczami.

Dzięki pomocy Urzędu Miejskiego w Wolbromiu, grunty na których kiedyś było boisko, zostały wykupione i stały się własnością sołectwa. W czynie społecznym cały teren został, za zgodą władz, wykarczowany i uprzątnięty. W pracach tych bezinteresownie pomógł Pan Arkadiusz Rolka - właściciel firmy budowlanej, który udostępnił ciężki sprzęt. W 2001 roku została nawieziona ziemi i zasiano trawę. W dniu 01.09.2002 nastąpiło oficjalne otwarcie nowego boiska sportowego w Zarzeczu. Uroczystość poprzedziła msza święta oraz poświęcenie boiska przez proboszcza parafii Gołaczewy ks. Aleksandra Witkowskiego. Następnie odbył się mecz pomiędzy juniorami a oldboy-ami, mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 1:1. O godzinie 17.00 rozpoczął się mecz klasy B pomiędzy ULKS "Strumyk" Zarzecze a LKS Bogucin Mały. Goście zostali rozgromieni, mecz zakończył się wynikiem 8:1. Był to pierwszy oficjalny mecz Strumyka na odbudowanym boisku.

W 2004 roku Strumyk uzyskał awans do Klasy A. Barwy Strumyka w sezonie 2004/2005 reprezentowali: bramkarz: Ireneusz Karcz; obrońcy: Sylwester Szatan, Grzegorz Nocoń, Mateusz Stępień, Grzegorz Zięba, Leszek Kantak; pomocnicy: Rafał Majda, Karol Banyś, Andrzej Barczyk, Michał Gamrat, Tomasz Szatan; napastnicy: Krzysztof Zawada, Artur Banyś, Krzysztof Opiłka, Szymon Barczyk, Szczepan Szatan. Trenerem był Władysław Kulawik. Strumyk w Klasie A grał kilka lat. Największym sukcesem było 4 miejsce w Klasie A w sezonie 2007/2008. W sezonie 2010/2011 Strumyk spadł do Klasy B i spędził w niej dwa sezony, po czym powrócił w 2013 roku do Klasy A. Grał na tym szczeblu do roku 2017, kiedy to piłkarze z Zarzecza spadli do Klasy B, w której grali do 2021, kiedy to w imponującym stylu bez porażki wygrywając 19 z 22 spotkań, a 3 remisując powrócili do Klasy A.

Od sezonu 2004/2005 w rozgrywkach uczestniczyła drużyna rezerw, która po roku gry w Klasie C awansowała do Klasy B i grała w niej do 2015 roku, choć były sezony, w których nie była zgłaszana do rozgrywek. Po rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 została wycofana z rozgrywek.

Trzeba również wspomnieć, że w Klubie tym grali m. in. piłkarze, którzy mieli za sobą grę w renomowanych klubach (min. w Zagłębiu Sosnowiec): Ryszard Czerwiec, Artur Gamrot, Zdzisław Kowalski, Maciej Mizia, Piotr Pierścionek (był trenerem Zagłębia Sosnowiec), Dawid Trólka, Maciej Zudin.

SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ

SEZONY PIŁKARSKIE

UWAGA: cyfra w nawiasie po nazwie ligi/klasy w której w danym sezonie grała drużyna Strumyka oznacza jaki kolejny szczebel rozgrywek w tym sezonie stanowiła podana liga/klasa.

LATA 1951-1961

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1952 Piłka Nożna Klasa C 1952 grupa Olkusz (5) ?/8 (5/8) 14 (7) ? (6) ? (17) ? (20) Jako LZS Zarzecze. Brak końcowej tabeli rozgrywek. Podane dane w nawiasach są po I rundzie (wiosennej) rozgrywek.
1953 Piłka Nożna Klasa C 1953 grupa II Olkusz (6) ?/5 ? ? ? ? Jako LZS Zarzecze. Brak końcowej tabeli rozgrywek.
1954 Piłka Nożna Klasa C 1954 grupa Olkusz (6) ?/6 Jako LZS Zarzecze. Brak końcowej tabeli rozgrywek.
1955 ? ? ? ? ?
1956 ? ? ?
1957
1958 -
1959 Drużyna LZS Zarzecze nie była zgłoszona do rozgrywek - - - - - -
1960 ? ?/? - - - - -
1961 ? ?/? - - - - -

LATA 1962 - 1980

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1962/1963 ? ?/? - - - - -
1963/1964 ? ?/? - - - - -
1964/1965 ? ?/? - - - - -
1965/1966 ? ?/? - - - - -
1966/1967
1967/1968 Piłka Nożna Klasa C 1967/1968 grupa Olkusz (7) 3/10 17 18 43 38 Jako LZS Zarzecze. Po rundzie jesiennej wycofała się LZS Krzykawa. Jej rywale w r. wiosennej pauzowali, stąd nieparzysta ilość meczy.
1968/1969 Piłka Nożna Klasa C 1968/1969 grupa Olkusz (7) 1/8 (1/8) 14 (7) ? (10) ? (26) ? (8) Jako LZS Zarzecze. AWANS DO KLASY B OLKUSZ. Brak końcowej tabeli rozgrywek. Podane dane w nawiasach są po rundzie jesiennej.
1969/1970 Piłka Nożna Klasa B 1969/1970 grupa Olkusz (6) 12/12 (12/12) 22 (11) ? (5) ? (25) ? (39) Jako LZS Zarzecze. SPADEK DO KLASY C OLKUSZ. Brak końcowej tabeli rozgrywek. Podane dane w nawiasach są po rundzie jesiennej.
1970/1971 Piłka Nożna Klasa C 1970/1971 grupa Olkusz (7) 4-10/10 (10/10) 18 (9) ? (0) ? (0) ? (31) Brak końcowej tabeli rozgrywek. Podane dane w nawiasach są po rundzie jesiennej.
1971/1972 -
1972/1973 Piłka Nożna Klasa C 1972/1973 grupa Olkusz (7) 3-9/9 (8/9) 16 (8) ? (6) ? (12) ? (19) Brak końcowej tabeli rozgrywek. Podane dane w nawiasach są po rundzie jesiennej.
1973/1974 -
1974/1975 -
1975/1976 Piłka Nożna Klasa B 1975/1976 grupa Olkusz (5) 3/13 24 32 66 43 -
1976/1977 Piłka Nożna Klasa B 1976/1977 grupa Olkusz (7) 5-9/9 16 ? ? ? Brak pełnej, końcowej tabeli rozgrywek
1977/1978 Piłka Nożna Klasa B 1977/1978 grupa I Olkusz (7) 3/9 16 18 50 40
1978/1979 Piłka Nożna Klasa B 1978/1979 grupa I Olkusz (7) 8-10/10 (9/10) 18 (9) ? (2) ? (9) ? (32) SPADEK DO KLASY C OLKUSZ. Brak końcowej tabeli rozgrywek. Podane dane w nawiasach są po rundzie jesiennej rozgrywek.
1979/1980 Piłka Nożna Klasa C 1979/1980 grupa Olkusz (8) 1/10 18 (9) ? (18) ? (43) ? (26) AWANS DO KLASY B OLKUSZ. Brak końcowej tabeli rozgrywek. Podane dane w nawiasach są po rundzie jesiennej rozgrywek.

LATA 1980 - 2000

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1980/1981 ? - - - - - - - - -
1981/1982 Drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1982/1983 Drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1983/1984 ? - - - - - - - - -
1984/1985 ? - - - - - - - - -
1985/1986 Piłka Nożna Klasa B 1985/1986 grupa I Olkusz (7) 9/10 17 7 3 1 13 18 67 SPADEK DO KLASY C OLKUSZ. Błyskawica Kolbark grała tylko w rundzie wiosennej, stąd nieparzysta ilość meczy.
1986/1987 Piłka Nożna Klasa C 1986/1987 grupa Olkusz (8) ? ? ? - - - ? ? -
1987/1988 Drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1988/1989 Piłka Nożna Klasa C 1988/1989 grupa Olkusz (8) 1/7 12 18 8 2 2 41 21 AWANS DO KLASY B OLKUSZ
1989/1990 Piłka Nożna Klasa B 1989/1990 grupa I Olkusz (8) 8/11 20 16 6 4 10 58 89 -
1990/1991 Piłka Nożna Klasa B 1990/1991 grupa I Olkusz (8) 5/8 14 15 7 1 6 33 35 -
1991/1992 Piłka Nożna Klasa B 1991/1992 grupa I Olkusz (7) 12/12 22 9 4 1 17 18 54 Strumyk Zarzecze z uwagi na niepłacenie opłat związkowych został wycofany po rundzie jesiennej, a jego mecze zostały zweryfikowane jako walkowery po 3-0 dla rywali. Na jego miejsce w rundzie wiosennej grała Piliczanka II Pilica przejmując dorobek punktowy i bramkowy Strumyka. Podane jest łączny dorobek tych drużyn.
1992/1993 Drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek -
1993/1994 Drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek -
1994/1995 Drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek -
1995/1996 Drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek -
1996/1997 Drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek - - - -
1997/1998 Drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek - - - -
1998/1999 Drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek - - - -
1999/2000 Drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek - - - -

Lata 2000 - 2020 - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
2000/2001 Piłka Nożna Klasa B 2000/2001 grupa I Olkusz (7) 8/12 22 24 44 57 -
2001/2002 Piłka Nożna Klasa B 2001/2002 grupa I Olkusz (7) 7/13 24 40 - - - 64 52 -
2002/2003 Piłka Nożna Klasa B 2002/2003 grupa I Olkusz (7) 2/16 30 70 22 4 4 107 44 -
2003/2004 Piłka Nożna Klasa B 2003/2004 grupa II Olkusz (7) 2/12 22 45 14 3 5 84 24 AWANS DO KLASY A OLKUSZ
2004/2005 Piłka Nożna Klasa A 2004/2005 grupa Olkusz (6) 12/13 24 24 7 3 14 31 64 -
2005/2006 Piłka Nożna Klasa A 2005/2006 grupa Olkusz (6) 8/14 26 39 12 3 11 47 49 -
2006/2007 Piłka Nożna Klasa A 2006/2007 grupa Olkusz (7) 6/14 26 43 13 4 9 41 33 -
2007/2008 Piłka Nożna Klasa A 2007/2008 grupa Olkusz (7) 4/14 26 46 12 10 4 40 27 -
2008/2009 Piłka Nożna Klasa A 2008/2009 grupa Olkusz (8) 13/16 30 33 10 3 17 46 61 -
2009/2010 Piłka Nożna Klasa A 2009/2010 grupa Olkusz (8) 12/13 24 18 4 6 14 36 68 -
2010/2011 Piłka Nożna Klasa A 2010/2011 grupa Olkusz (8) 14/14 26 19 5 4 17 30 75 SPADEK DO KLASY B OLKUSZ
2011/2012 Piłka Nożna Klasa B 2011/2012 grupa Olkusz (8) 5/10 18 30 9 3 6 47 50 -
2012/2013 Piłka Nożna Klasa B 2012/2013 grupa I Olkusz (8) 2/9 16 36 12 0 4 48 24 AWANS DO KLASY A OLKUSZ
2013/2014 Piłka Nożna Klasa A 2013/2014 grupa Olkusz (7) 9/16 30 43 13 4 13 63 61 -
2014/2015 Piłka Nożna Klasa A 2014/2015 grupa Olkusz (7) 13/16 30 32 9 5 16 58 83 -
2015/2016 Piłka nożna: Klasa A (Olkusz) - Sezon 2015/2016 (7) 7/16 30 47 15 2 13 81 69 -
2016/2017 Piłka nożna: Klasa A (Olkusz) - Sezon 2016/2017 (7) 15/16 30 10 3 1 26 31 147 SPADEK DO KLASY B OLKUSZ
2017/2018 Piłka Nożna Klasa B 2017/2018 grupa II Olkusz (8) 3/12 22 46 14 4 4 85 43 -
2018/2019 Piłka Nożna Klasa B 2018/2019 grupa II Olkusz (8) 7/12 22 32 9 5 7 61 50 -
2019/2020 Piłka Nożna Klasa B 2019/2020 grupa I Olkusz (8) 7/8 10 6 1 3 6 17 34 Z uwagi na ogólnoświatową pandemię COVID-19 rozgrywki zostały przerwane po 10 kolejce (jesienią rozegrano awansem 3 kolejki z rundy wiosennej) i uznane za zakończone.

Lata 2000 - 2020 - DRUGA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
2000/2001 Druga drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2001/2002 Druga drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2002/2003 Druga drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2003/2004 Druga drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2004/2005 Piłka Nożna Klasa C 2004/2005 grupa Olkusz (8) 1/7 12 28 9 1 2 33 20 AWANS DO KLASY B OLKUSZ
2005/2006 Piłka Nożna Klasa B 2005/2006 grupa Olkusz (7) 7/12 22 32 9 5 8 34 32 -
2006/2007 Piłka Nożna Klasa B 2006/2007 grupa Olkusz (8) 8/12 22 26 8 2 12 35 61 -
2007/2008 Piłka Nożna Klasa B 2007/2008 grupa Olkusz (8) 14/14 26 16 5 1 20 31 72 -
2008/2009 Piłka Nożna Klasa B 2008/2009 grupa Olkusz (9) 11/12 22 6 1 3 18 13 72 Strumyk II wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej. W rundzie wiosennej jego mecze zweryfikowane jako walkowery po 3-0 dla przeciwników.
2009/2010 Druga drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2010/2011 Piłka Nożna Klasa B 2010/2011 grupa Olkusz (9) 6/11 20 25 7 4 9 27 44 -
2011/2012 Druga drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2012/2013 Druga drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2013/2014 Piłka Nożna Klasa B 2013/2014 grupa I Olkusz (8) 8/9 16 12 3 3 10 19 50 -
2014/2015 Piłka Nożna Klasa B 2014/2015 grupa I Olkusz (8) 8/8 14 3 1 0 13 11 55 -
2015/2016 Piłka Nożna Klasa B 2015/2016 grupa I Olkusz (8) 6/6 20 6 2 0 18 12 72 Strumyk II wycofał się po rundzie jesiennej. W rundzie wiosennej jego mecze zweryfikowano jako walkowery po 3-0 dla przeciwników.
2016/2017 Druga drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2017/2018 Druga drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2018/2019 Druga drużyna Strumyka Zarzecze nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -

LATA OD 2020 ROKU - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
2020/2021 Piłka Nożna Klasa B 2020/2021 grupa Olkusz (8) 1/12 22 60 19 3 0 93 21 AWANS DO KLASY A OLKUSZ
2021/2022 Piłka Nożna Klasa A 2021/2022 grupa Olkusz (7) 9/15 28 36 9 9 10 43 48 -

Tekst i wyniki opracował NK

Bibliografia

  • "Wiadomości Zagłębia", lata 1987-1996
  • "Tempo", lata 1996-2002
  • "Dziennik Polski", lata od 2002 roku
  • "Wieści Wolbromskie", lata od 1991 roku
  • Kroniki Legionu Bydlin i Unii Jaroszowiec
  • Janusz Mentlewicz "701 i inni, Historia Ludowych Zespołów Sportowych w powiecie olkuskim", Klucze 2020 rok.
  • "Skarb kibica Wieści Wolbromskich", wiosna 2005 rok

Linki zewnętrzne

  • www.90minut.pl